Mevzuat

1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr. hakkındaki sorularınız için

Mevzuat

Mesajgönderen emre071 » 27 Mar 2014, 12:43

Merhaba
Ben bir fonksiyonel tekerlekli sandalye prototipi projesi vereceğim. Tasarımlarım mevcut ama bu tasarımları geliştirmek istiyorum. Sorum şu;
1- "Tasarım geliştirme" diye iş paketi ekleyip proje sonunda prototip oluşturabilir miyim?
2- Yoksa direk olarak elimdeki tasarımın prototipe dönüştürülmesinimi hedefleyebiliyorum?

Bir yanlışlık olmasın diye tereddüt ettim. Teşekkürler...
emre071

Re: Mevzuat

Mesajgönderen ARDEB » 27 Mar 2014, 15:14

emre071 yazdı:Merhaba
Ben bir fonksiyonel tekerlekli sandalye prototipi projesi vereceğim. Tasarımlarım mevcut ama bu tasarımları geliştirmek istiyorum. Sorum şu;
1- "Tasarım geliştirme" diye iş paketi ekleyip proje sonunda prototip oluşturabilir miyim?
2- Yoksa direk olarak elimdeki tasarımın prototipe dönüştürülmesinimi hedefleyebiliyorum?

Bir yanlışlık olmasın diye tereddüt ettim. Teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Proje önerisinde önemli olan ilk husus, proje kapsamında yapmayı planladığınız çalışmaların Ar-Ge içermesidir. Bu konuyla ilgili olarak Frascati Kılavuzu'nun Türkçe versiyonunu inceleyebilirsiniz (http://www.tubitak.gov.tr/tubitak_conte ... ati_tr.pdf). Onun dışında, iş paketlerini oluşturma konusunda inisiyatif proje ekibinin, yani sizlerindir. Bilimsel değerlendirmeye giren projelerin, panellerde hangi kriterler altında değerlendirilerek puanlanacağı sitemizde mevcuttur (http://www.tubitak.gov.tr/sites/default ... anlama.pdf). Bundan sonrası zaten paneldeki panelistlerin değerlendirmelerine kalıyor.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen Nese » 27 Ağu 2014, 10:02

Özgün değeri yetersiz bulunduğu için reddedilen 1001projesiyle yeniden herhangi bir desteğe başvuru yapılabilir mi?
Aynı anda 1002 ve 1005 e başvuru yapılabilir mi?
Nese

Mesajgönderen ARDEB » 05 Eyl 2014, 12:26

Nese yazdı:Özgün değeri yetersiz bulunduğu için reddedilen 1001projesiyle yeniden herhangi bir desteğe başvuru yapılabilir mi?
Aynı anda 1002 ve 1005 e başvuru yapılabilir mi?

Değerli Araştırmacı,

Projeniz özgün değer yetersizliği nedeniyle yalnızca bir kez reddedildi ise başvurabilirsiniz. İki kez özgün değeri yetersiz bulunan projeler ile üçüncü kez başvuru yapılamaz.

1002 ve 1005 programlarına aynı anda başvurabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB

1005 Programına Başvurma ve Araştırmacı Olma Hk.

Mesajgönderen RabiaTas » 10 Şub 2015, 15:37

İyi günler,
Mevzuatta, projeye başvurabilecekler kısmında özel sektöre de yer verilmektedir. Bu nedenle bir sanayi kuruluşu, bünyesinde çalıştırdığı bir 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış personel üzerinden (örn; mühendis) proje başvurusu yapabilir. Bu noktada yanlış anlaşılan bir durum olup olmadığını teyit etmek isterim. Bu yolla başvuru yapmak uygun mudur?
İkinci sorum da proje araştırmacıları ile ilgili. Bir doktora öğrencisi, 1005 programında araştırmacı olabilir mi?
Konuyu bilgilerinize sunarım. İyi çalışmalar dilerim.
RabiaTas

Re: 1005 Programına Başvurma ve Araştırmacı Olma Hk.

Mesajgönderen ARDEB » 10 Şub 2015, 16:19

RabiaTas yazdı:İyi günler,
Mevzuatta, projeye başvurabilecekler kısmında özel sektöre de yer verilmektedir. Bu nedenle bir sanayi kuruluşu, bünyesinde çalıştırdığı bir 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış personel üzerinden (örn; mühendis) proje başvurusu yapabilir. Bu noktada yanlış anlaşılan bir durum olup olmadığını teyit etmek isterim. Bu yolla başvuru yapmak uygun mudur?
İkinci sorum da proje araştırmacıları ile ilgili. Bir doktora öğrencisi, 1005 programında araştırmacı olabilir mi?
Konuyu bilgilerinize sunarım. İyi çalışmalar dilerim.

Değerli Araştırmacı,
1. Başvurabilir.
2. Eğer çalışıyorsa araştırmacı olabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Proje değerlendirme sürecindeyken yürütücü değişikliği

Mesajgönderen aslibio » 19 Haz 2015, 11:27

Merhaba.
Tamamı özel kuruluşumuz bünyesinde yürütülmek üzere yaptığımız 1005 başvurumuz değerlendirme sürecindedir.
Bu süre içinde yürütücünün firmamızdan ayrılması durumunda nasıl bir işlem yapmamız gerekir?
Yürütücü başka bir kuruluşta çalışmayacaktır ve projedeki haklarından feragat edecektir.
Kuruluşumuzda projeyi tamamlayacak kapasitede Ar-Ge personeli bulunmaktadır.
Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.
aslibio

Re: Proje değerlendirme sürecindeyken yürütücü değişikliği

Mesajgönderen ARDEB » 19 Haz 2015, 16:23

aslibio yazdı:Merhaba.
Tamamı özel kuruluşumuz bünyesinde yürütülmek üzere yaptığımız 1005 başvurumuz değerlendirme sürecindedir.
Bu süre içinde yürütücünün firmamızdan ayrılması durumunda nasıl bir işlem yapmamız gerekir?
Yürütücü başka bir kuruluşta çalışmayacaktır ve projedeki haklarından feragat edecektir.
Kuruluşumuzda projeyi tamamlayacak kapasitede Ar-Ge personeli bulunmaktadır.
Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Değerli Araştırmacı,
Proje yürüücüsü, projede yürütücü değişikliği yapmak istediğine dair, yeni yürütücü adayının bilgilerini de içeren bir dilekçeyi ilgili Araştırma Destek Grubuna iletmelidir. İlgili kurulda görüşülür ve proje yürütücüsüne bilgi verilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen VGA » 01 Mar 2016, 18:12

online başvuru da ek iki belgesine proforma faturaları nasıl eklemememiz gerekiyor acaba?
VGA

Mesajgönderen ARDEB » 03 Mar 2016, 13:03

VGA yazdı:online başvuru da ek iki belgesine proforma faturaları nasıl eklemememiz gerekiyor acaba?

Değerli Araştırmacı,
Proforma faturaları sisteme ayrıca yüklemelisiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Önceki

Dön 1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr.