Birden fazla projede araştırmacı veya bursiyer olmak

1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr. hakkındaki sorularınız için

Birden fazla projede araştırmacı veya bursiyer olmak

Mesajgönderen numank » 21 Oca 2015, 16:12

Merhaba,

Ben araştırma görevlisiyim ve bir yandan da doktora yapıyorum. Gelecek dönemde sunulmak üzere bir 1005 projesi hazırladık, onu sunacağız. 6 ay sonra sunmak üzere bir projede daha sunacağız (Yüksek ihtimal yine 1005 olacak). Benim amacım iki projede bir şekilde yer almak, PTİ önemli değil. Bir kaç sorum olacak:

1- Eğer bir 1005 projesinde bursiyer olursam, ileriki dönemlerde sunulacak başka bir projede ücret almadan yine bursiyer olarak yer alabilirmiyim?

2- Bir 1005 Projesinde Araştırmacı olursam, ileriki dönemlerde sunulacak başka bir projede bursiyer olarak yer alabilirmiyim?

3- Bir 1005 Projesinde Araştırmacı olursam, ileriki dönemlerde sunulacak başka bir projede araştırmacı olarak yer alabilirmiyim?

4- Bir projede bursiyer iken, benimde dahil olduğum başka bir proje çıkarsa, ilk projedeki bursiyerliğimi iptal ettirip, yeni projede bursiyer olarak yer alabilirmiyim?

Çok teşekkür ederim,

Kolay gelsin
numank

Re: Birden fazla projede araştırmacı veya bursiyer olmak

Mesajgönderen ARDEB » 21 Oca 2015, 16:28

numank yazdı:Merhaba,
Ben araştırma görevlisiyim ve bir yandan da doktora yapıyorum. Gelecek dönemde sunulmak üzere bir 1005 projesi hazırladık, onu sunacağız. 6 ay sonra sunmak üzere bir projede daha sunacağız (Yüksek ihtimal yine 1005 olacak). Benim amacım iki projede bir şekilde yer almak, PTİ önemli değil. Bir kaç sorum olacak:
1- Eğer bir 1005 projesinde bursiyer olursam, ileriki dönemlerde sunulacak başka bir projede ücret almadan yine bursiyer olarak yer alabilirmiyim?
2- Bir 1005 Projesinde Araştırmacı olursam, ileriki dönemlerde sunulacak başka bir projede bursiyer olarak yer alabilirmiyim?
3- Bir 1005 Projesinde Araştırmacı olursam, ileriki dönemlerde sunulacak başka bir projede araştırmacı olarak yer alabilirmiyim?
4- Bir projede bursiyer iken, benimde dahil olduğum başka bir proje çıkarsa, ilk projedeki bursiyerliğimi iptal ettirip, yeni projede bursiyer olarak yer alabilirmiyim?
Çok teşekkür ederim,
Kolay gelsin

Değerli Araştırmacı,
1. Maalesef aynı anda yalnızca bir projede bursiyer olarak görev alabilmektesiniz.
2. Maalesef aynı anda hem bir projede bursiyer hem de diğer bir projede araştırmacı olamazsınız.
3. Olabilirsiniz. Toplamda aynı anda 6 farklı projede araştırmacı olabilirsiniz.
4. Alabilrisiniz. Her iki projenin proje yürütücüsü ile konuşarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bursiyerler konusunda sorumluluk proje yürütücüsüne aittir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr.