2211-C Bursu ile 1005 Proje Çakışması

1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr. hakkındaki sorularınız için

2211-C Bursu ile 1005 Proje Çakışması

Mesajgönderen SinanDursun » 01 Nis 2015, 10:49

2211-C Doktora sırasında Burs porgramından yararlanmaktayım aynı zamanda doktora tezimden 1005 yazdım ve proje yürütücülüğünü hocam üzerinden yazdığımız için kabul edildi. 2211-C den burs aldığım için proje yürütücüsü veya bursiyer olamıyorum. Doktora tezim ile proje aynı olmasına rağmen proje de ismim geçmiyor fikri haklardan da yararlanamıyorum. Projede ismim nasıl geçebilir ve fikri haklarda hak sahipliğini nasıl elde edebilirim.
SinanDursun

Re: 2211-C Bursu ile 1005 Proje Çakışması

Mesajgönderen ARDEB » 01 Nis 2015, 11:53

SinanDursun yazdı:2211-C Doktora sırasında Burs porgramından yararlanmaktayım aynı zamanda doktora tezimden 1005 yazdım ve proje yürütücülüğünü hocam üzerinden yazdığımız için kabul edildi. 2211-C den burs aldığım için proje yürütücüsü veya bursiyer olamıyorum. Doktora tezim ile proje aynı olmasına rağmen proje de ismim geçmiyor fikri haklardan da yararlanamıyorum. Projede ismim nasıl geçebilir ve fikri haklarda hak sahipliğini nasıl elde edebilirim.

Değerli Araştırmacı,
Sizin de bahsettiğiniz gibi, aynı anda hem bursiyer hem de yürütücü/araştırmacı olunamamaktadır. Ancak, projede çalışmamanız, hak sahibi olmanızı engellemez. Proje fikrine katkınız varsa, hak sahibi olarak yer alabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen SinanDursun » 01 Nis 2015, 13:48

Teşekkürler, hak sahibi olmak için nasıl bir yazı başvuru yapmam lazım, buna ek olarak Projede nasıl yer alabilirim gönüllü olarak yer alabilirmiyim ve buna bağlı olarak projede gönüllü yer alabilirsem yurd dışı ve içi seyahat giderlerimi projeden karşılayabilirmiyim.
SinanDursun

Mesajgönderen ARDEB » 01 Nis 2015, 14:00

SinanDursun yazdı:Teşekkürler, hak sahibi olmak için nasıl bir yazı başvuru yapmam lazım, buna ek olarak Projede nasıl yer alabilirim gönüllü olarak yer alabilirmiyim ve buna bağlı olarak projede gönüllü yer alabilirsem yurd dışı ve içi seyahat giderlerimi projeden karşılayabilirmiyim.

Değerli Araştırmacı,
"Projede gönüllü yer almak" şeklinde bir uygulama maalesef bulunmamaktadır. Proje başvurusu sisteme girilirken Hak Sahipleri bölümünde sizin de adınız girilmelidir. Aksi takdirde sonradan Hak Sahipliği başvurusu yapılamamaktadır. Proje yürütücüsünün hak gaspı yaptığını düşünüyorsanız yargı yolu açıktır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr.