kütle çekimi

1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr. hakkındaki sorularınız için

kütle çekimi

Mesajgönderen ersinkarabulut » 23 Ağu 2013, 12:13

Sayın ilgili;
Daha önce üzeri kapalı olarak ifade ettiğim bir sorunu yeniden yazıyorum.
Ben teorik fizik konularından kütle çekiminin nedenini(sebep olan şeyi) tam olarak izah eden bir model keşfettim.
Bu model molekül oluşumundan evrenin şekillenmesine kadar her şeyi o kadar güzel izah ediyor ki tek yapmamız gereken şey
bu modeli oturup seyretmek. Bu bir doğa olayının, hem de her yerde olan ama hiç kimsenin dikkatini çekmemiş bir doğa olayının
oturup seyredilmesi kadar basit. Yani ortada imal edilmiş bir cihaz veya benzeri bir ürün yok.
Böyle olunca da Ne Türk patent enstitüsünün konusuna giriyor ne de Tübitak olarak sizler proje olarak kabul etmiyorsunuz.
Öneriniz de bir üniversite hocasıyla bunu paylaşmam oldu. Evet ama bu keşif söylediğim anda benden gider.
Başkaları sahiplendiğinde yapabileceğim hiç bir şey yok. O zamanda etiketli bilim adamları dışındaki bilime meraklı insanların
keşifte bulunması yasak anlamı ortaya çıkıyor. Milenyum çağında böyle bir basma kalıplığı veya prosedürü kabul etmek
çok kaba değil mi? Fizik bilimi tarihini incelerseniz çoğu keşfin o alanda eğitim gören veya eğitim veren etiketli bilim adamlarınca değil
farklı mesleklerden meraklı kişilerin tesadüfi fark edişlerinden ortaya çıktığını görürsünüz.
Benim talebim bu keşfin benim tarafımdan yapıldığının resmi bir şekilde kaydedilmesi.
Para eder veya etmez, projelendirilebilir veya projelendirilemez orasını bilmiyorum. Ancak CERN'deki graviton arayışı çalışmalarını
sonlandıracağından eminim. Cevap alabilirsem sevinirim.
ersinkarabulut

Re: kütle çekimi

Mesajgönderen ARDEB » 23 Ağu 2013, 17:21

ersinkarabulut yazdı:Sayın ilgili;
Daha önce üzeri kapalı olarak ifade ettiğim bir sorunu yeniden yazıyorum.
Ben teorik fizik konularından kütle çekiminin nedenini(sebep olan şeyi) tam olarak izah eden bir model keşfettim.
Bu model molekül oluşumundan evrenin şekillenmesine kadar her şeyi o kadar güzel izah ediyor ki tek yapmamız gereken şey
bu modeli oturup seyretmek. Bu bir doğa olayının, hem de her yerde olan ama hiç kimsenin dikkatini çekmemiş bir doğa olayının
oturup seyredilmesi kadar basit. Yani ortada imal edilmiş bir cihaz veya benzeri bir ürün yok.
Böyle olunca da Ne Türk patent enstitüsünün konusuna giriyor ne de Tübitak olarak sizler proje olarak kabul etmiyorsunuz.
Öneriniz de bir üniversite hocasıyla bunu paylaşmam oldu. Evet ama bu keşif söylediğim anda benden gider.
Başkaları sahiplendiğinde yapabileceğim hiç bir şey yok. O zamanda etiketli bilim adamları dışındaki bilime meraklı insanların
keşifte bulunması yasak anlamı ortaya çıkıyor. Milenyum çağında böyle bir basma kalıplığı veya prosedürü kabul etmek
çok kaba değil mi? Fizik bilimi tarihini incelerseniz çoğu keşfin o alanda eğitim gören veya eğitim veren etiketli bilim adamlarınca değil
farklı mesleklerden meraklı kişilerin tesadüfi fark edişlerinden ortaya çıktığını görürsünüz.
Benim talebim bu keşfin benim tarafımdan yapıldığının resmi bir şekilde kaydedilmesi.
Para eder veya etmez, projelendirilebilir veya projelendirilemez orasını bilmiyorum. Ancak CERN'deki graviton arayışı çalışmalarını
sonlandıracağından eminim. Cevap alabilirsem sevinirim.

Değerli Ersin Bey,
Yaptığınız çalışmalara kesinlikle saygı duyduğumuzdan emin olabilirsiniz. Bahsettiğiniz konuda ciddi bir emek sarfettiğiniz açıkça görülüyor. Ancak, şunu vurgulamak zorundayız ki TÜBİTAK'ın sunduğu fonlar ve imkanlar tamamen devlet bütçesi kaynaklıdır. Bu bütçenin harcanabilmesi için de destek ve burs programları oluşturulmuş, başvuru şartları ve kriterleri önceden web sayfalarımızda yayınlanmak suretiyle ilan edilmiştir. Esaslar ve ilgili tüm mevzuat, TÜBİTAK Bilim Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda şekillenmekte, bu Bilim Kurulu ise alanında uzman birçok akademisyen ve sanayici tarafından oluşturulmaktadır. Mevzuatımızın dışına çıkmamızın mümkün olmadığını size üzülerek belirtmek isterim. Çalışmanızın orijinalliği ve etkisi hakkında sizinle aynı fikirde olsak bile, bu fonu harcama şeklimiz yasa, yönetmelik ve esaslar ile belirlenmiş ve çizilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Re: kütle çekimi

Mesajgönderen kubkim » 24 Ağu 2013, 15:03

eğer bu keşfi adınıza tescillemek istiyor iseniz bir makale ile bunu anlatarak yurt dışı veya yurtiçi hakemli bilimsel dergilere gönderebilirsiniz yayınlanmaya değer görüldüğünde araştırmacı yazar olarak siz görüneceksiniz ve adınıza tescillenmiş olacaktır. kubilay ülkü saygılar
kubkim

Dön 1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr.