Başvuru koşulları

1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr. hakkındaki sorularınız için

Başvuru koşulları

Mesajgönderen dr_yakup » 23 Oca 2014, 12:12

Sayın yetkili,

Bu destek programında yaş sınırı konulması ne derece doğrudur? Yeni fikirler ve ürünler herkese her yaşa açık olmalı. Çünkü, deneyim arttıkça daha da çok yeni fikirler ürünler ortaya çıkacaktır. Meşhur bir ata sözü vardır :"akıl yaşta mı başta mı?" diye. Mesela, genç bir araştırmacı yeni fikir ve yeni ürün tasarlayamıyor ise fakat belirtilen yaş sınırını aşmış bir araştırmacı da yeni fikirler ve yeni ürünler tasarlayabiliyor ise bu durumda bu destek amacına ulaşmış olacak mıdır? Bu nedenle özellikle bu destek programı her yaş grubuna açık olmalıdır diye düşünüyorum. saygılarımla.

Yrd. Doç. Dr. Yakup ASLAN
Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı

Siirt Üniversitesi
Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Kezer Kampüsü
56100, Siirt

Tel: 0 484 223 12 24/3020
Fax: 0 484 223 19 98
Gsm: 0 506 497 37 68
dr_yakup

Re: Başvuru koşulları

Mesajgönderen ARDEB » 23 Oca 2014, 18:48

dr_yakup yazdı:Sayın yetkili,

Bu destek programında yaş sınırı konulması ne derece doğrudur? Yeni fikirler ve ürünler herkese her yaşa açık olmalı. Çünkü, deneyim arttıkça daha da çok yeni fikirler ürünler ortaya çıkacaktır. Meşhur bir ata sözü vardır :"akıl yaşta mı başta mı?" diye. Mesela, genç bir araştırmacı yeni fikir ve yeni ürün tasarlayamıyor ise fakat belirtilen yaş sınırını aşmış bir araştırmacı da yeni fikirler ve yeni ürünler tasarlayabiliyor ise bu durumda bu destek amacına ulaşmış olacak mıdır? Bu nedenle özellikle bu destek programı her yaş grubuna açık olmalıdır diye düşünüyorum. saygılarımla.

Yrd. Doç. Dr. Yakup ASLAN
Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı

Siirt Üniversitesi
Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Kezer Kampüsü
56100, Siirt

Tel: 0 484 223 12 24/3020
Fax: 0 484 223 19 98
Gsm: 0 506 497 37 68

Değerli Araştırmacı,
Değerli geribildiriminiz, süreçlerimizi iyileştirirken son derece faydalı olmaktadır. Teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ozgedaglı » 30 Oca 2014, 13:44

Merhaba,
Bu projede araştırmacı olarak yer alma koşullarında "Proje ekibinde yer alacak yürütücü ve araştırmacıların; üniversite, kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları ve en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir." yazıyor. Ancak yine de teyit etmek istiyorum.
1) Yeterliliğini geçmiş Dr. ünvanını almamış bir araştırma görevlisi bu projede araştırmacı olabilir mi?
2) Dr. ünvanına sahip bir araştırma görevlisi bu projede araştırmacı olabilir mi?
3) Bir projede en fazla kaç araştırmacı olabilir?
İyi çalışmalar.
ozgedaglı

Mesajgönderen ARDEB04 » 31 Oca 2014, 12:07

ozgedaglı yazdı:Merhaba,
Bu projede araştırmacı olarak yer alma koşullarında "Proje ekibinde yer alacak yürütücü ve araştırmacıların; üniversite, kamu kuruluşları veya özel kuruluşlarda çalışmaları ve en az dört yıllık üniversite lisans eğitimi almış olmaları yeterlidir." yazıyor. Ancak yine de teyit etmek istiyorum.
1) Yeterliliğini geçmiş Dr. ünvanını almamış bir araştırma görevlisi bu projede araştırmacı olabilir mi?
2) Dr. ünvanına sahip bir araştırma görevlisi bu projede araştırmacı olabilir mi?
3) Bir projede en fazla kaç araştırmacı olabilir?
İyi çalışmalar.

Değerli araştırmacı,
1) Henüz Dr. unvanını almamış bir araştırmacı bu projede araştırmacı olamamaktadır, ancak 1002 projelerinde yer alabilirler.
2) Evet, Dr. unvanına sahip bir araştırma görevlisi bu projede araştırmacı olabilir.
3) Bir projede araştırmacıların katkı oranının en az %10 olması gerekliliğinden dolayı, en fazla 10 araştırmacı olabilir.

Saygılarımızla,
ARDEB04

Mesajgönderen gunesyigit » 18 Mar 2014, 12:24

sayın yönetici,
üniversite hastanesinde çalışıyorum. lisans mezunuyum. diğer kamu kuruluşlarından farklı olarak üniversite hastaneleri için doktora gerekliliği var. sadece 1005 projesinde doktora zorunluluğu yok sanırım. 1005 projesine başvurmak istiyorum. proje yürütücüsü veya araştırmacı olabilirmiyim? yada lisan mezunu olarak başvurabileceğim proje programı varmı?
gunesyigit

Mesajgönderen ARDEB04 » 18 Mar 2014, 12:31

gunesyigit yazdı:sayın yönetici,
üniversite hastanesinde çalışıyorum. lisans mezunuyum. diğer kamu kuruluşlarından farklı olarak üniversite hastaneleri için doktora gerekliliği var. sadece 1005 projesinde doktora zorunluluğu yok sanırım. 1005 projesine başvurmak istiyorum. proje yürütücüsü veya araştırmacı olabilirmiyim? yada lisan mezunu olarak başvurabileceğim proje programı varmı?

Değerli Araştırmacı,
Üniversite hastanesinde çalışanlar için doktora gerekmektedir. Bu durumda sadece 1005'e başvurabilirsiniz ve yürütücü olabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Dön 1005 - Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Pr.