araştırmacı yürütücü katkı payı

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

araştırmacı yürütücü katkı payı

Mesajgönderen abidin.ates » 21 Eki 2015, 10:37

Merhaba,
katkı payı ile ilgili kimler başvuru yapabilir kısmında
Şöyle bir ifade var:
Projedeki katkı oranı %10’un altında olan kişiler araştırmacı olarak görev alamazlar.
Herhangi bir kuruluşta çalışmayan emekliler, PTİ almamak şartıyla proje ekibinde araştırmacı veya danışman olarak görev alabilirler. (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Kurulması Hakkında Kanun’un 16. maddesinin 2. fıkrasında PTİ ödemelerine ilişkin olarak yer alan ifade gereğince, sadece kamu kurum veya kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarında bulunanlara PTİ ödemesi yapılabilmektedir). Emeklilerin, proje yürütücüsü olarak görev alabilmeleri için mutlaka herhangi bir kuruluşta tam zamanlı olarak çalışıyor olmaları gerekmektedir.
Bir projede danışman yer alabilmesi için projenin özel uzmanlık gerektiren konu ya da konularının olması ve bu hususun proje önerisinde gerekçeli olarak belirtilmesi gerekir. Bir projede görev alacak danışman sayısı o projedeki özel uzmanlık gerektiren konu sayısı ile sınırlıdır.

sorum
Projde iki araştırmacı ve bir yürütücü var
1- bunların toplamı mı %100 olacak yoksa yürütücü diyelim ki %60, iki araştırmacı %20, %20 mi olacak?
2-Yürütücü minimum yüzde kaç katkı oranına sahip olabilir.
Teşekkürler
abidin.ates
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 21 Eki 2015, 09:02

Re: araştırmacı yürütücü katkı payı

Mesajgönderen ARDEB » 23 Eki 2015, 14:51

abidin.ates yazdı:Merhaba,
katkı payı ile ilgili kimler başvuru yapabilir kısmında
Şöyle bir ifade var:
Projedeki katkı oranı %10’un altında olan kişiler araştırmacı olarak görev alamazlar.
Herhangi bir kuruluşta çalışmayan emekliler, PTİ almamak şartıyla proje ekibinde araştırmacı veya danışman olarak görev alabilirler. (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Kurulması Hakkında Kanun’un 16. maddesinin 2. fıkrasında PTİ ödemelerine ilişkin olarak yer alan ifade gereğince, sadece kamu kurum veya kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarında bulunanlara PTİ ödemesi yapılabilmektedir). Emeklilerin, proje yürütücüsü olarak görev alabilmeleri için mutlaka herhangi bir kuruluşta tam zamanlı olarak çalışıyor olmaları gerekmektedir.
Bir projede danışman yer alabilmesi için projenin özel uzmanlık gerektiren konu ya da konularının olması ve bu hususun proje önerisinde gerekçeli olarak belirtilmesi gerekir. Bir projede görev alacak danışman sayısı o projedeki özel uzmanlık gerektiren konu sayısı ile sınırlıdır.

sorum
Projde iki araştırmacı ve bir yürütücü var
1- bunların toplamı mı %100 olacak yoksa yürütücü diyelim ki %60, iki araştırmacı %20, %20 mi olacak?
2-Yürütücü minimum yüzde kaç katkı oranına sahip olabilir.
Teşekkürler

Değerli Araştırmacı,
Proje yürütücüsü için bir katkı payı belirlenmemelidir. Araştırmacı ve danışmanlar ise 100'ü bölüşmelidir. Sizin örneğinizde %50-%50 şeklinde olmalıdır.
Saygılarımızla.
ARDEB
 
Mesajlar: 1407
Kayıt: 10 Nis 2013, 21:02


Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.