Etik Başvuru da Yürütücü ile Proje Yürütücüsü Sorunu

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Etik Başvuru da Yürütücü ile Proje Yürütücüsü Sorunu

Mesajgönderen fizyolog doktora » 03 Kas 2015, 17:51

Sayın yönetici, ben doktora tez aşamasında olan araştırma görevlisiyim. Tezimi yapabilmek için 1002'ye başvuruda bulunmak istiyorum ancak yürütücü kısmında sorunumuz var. Etik kurul başvurumu yapabilmem için danışman hocamın yürütücü olması gerekiyordu ve Etik kurul onay belgesinde danışman hocam yürütücü oldu. Sorun da burda başlıyor danışman hocam Tübitak projelerinde yürütücü ve araştırmacı olduğu için benim çalışmamda yürütücü olamıyor. Etik kurul onay belgesinde Danışman hocam yürütücü ancak 1002 destek programına proje başvurusunda ben yürütücü olarak başvurabilirmiyim? Yani etik kurul belgesindeki yürütücü ve proje başvurusundaki yürütücünün farklı olması bir sorun teşkil eder mi? Teşekkür ederim
fizyolog doktora

Re: Etik Başvuru da Yürütücü ile Proje Yürütücüsü Sorunu

Mesajgönderen ARDEB » 08 Kas 2015, 16:38

fizyolog doktora yazdı:Sayın yönetici, ben doktora tez aşamasında olan araştırma görevlisiyim. Tezimi yapabilmek için 1002'ye başvuruda bulunmak istiyorum ancak yürütücü kısmında sorunumuz var. Etik kurul başvurumu yapabilmem için danışman hocamın yürütücü olması gerekiyordu ve Etik kurul onay belgesinde danışman hocam yürütücü oldu. Sorun da burda başlıyor danışman hocam Tübitak projelerinde yürütücü ve araştırmacı olduğu için benim çalışmamda yürütücü olamıyor. Etik kurul onay belgesinde Danışman hocam yürütücü ancak 1002 destek programına proje başvurusunda ben yürütücü olarak başvurabilirmiyim? Yani etik kurul belgesindeki yürütücü ve proje başvurusundaki yürütücünün farklı olması bir sorun teşkil eder mi? Teşekkür ederim

Değerli Araştırmacı,
Etik Kurul izni, proje yürütücüsü adına çıkmış olmalıdır. Aksi takdirde kabul edilmez.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı