Araştırmacı ve bursiyer olmak

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Araştırmacı ve bursiyer olmak

Mesajgönderen Elifiyilik » 08 Eki 2015, 11:05

Merhaba, 1002 desteği için proje yazmayı düşünüyorum, birkaç şey sormak istiyorum:
1. Şuanda bideb 2211-C den kısmi burs alıyorum, doktora öğrencisiyim ve BAP tan proje desteğim var. Bideb den kısmi burs aldığım için 1002 den bursiyer olarak destek alamıyorum. 1002 de araştırmacı olmak için de "Araştırmacıların üniversitelerde, kamu kuruluşlarında veya özel kuruluşlarda çalışıyor olmaları" yazıyor. BAP projesinde araştırmacı personel olarak çalışıyor olmam 1002 de araştırmacı olmam için yeterli mi? Sigortalı sözleşmeli olarak çalışıyorum.
2. Projede araştırmacı olarak başlayıp birkaç ay sonra, Bideb deki bursumun bitmesi durumunda araştırmacıdan bursiyer statüsüne geçebilir miyim?
3. Proje devam ederken öğrenci değişimi yaparak bursiyer öğrenci değiştirilebiliyor mu?

Teşekkür ederim..
Elifiyilik

Re: Araştırmacı ve bursiyer olmak

Mesajgönderen ARDEB » 08 Eki 2015, 14:23

Elifiyilik yazdı:Merhaba, 1002 desteği için proje yazmayı düşünüyorum, birkaç şey sormak istiyorum:
1. Şuanda bideb 2211-C den kısmi burs alıyorum, doktora öğrencisiyim ve BAP tan proje desteğim var. Bideb den kısmi burs aldığım için 1002 den bursiyer olarak destek alamıyorum. 1002 de araştırmacı olmak için de "Araştırmacıların üniversitelerde, kamu kuruluşlarında veya özel kuruluşlarda çalışıyor olmaları" yazıyor. BAP projesinde araştırmacı personel olarak çalışıyor olmam 1002 de araştırmacı olmam için yeterli mi? Sigortalı sözleşmeli olarak çalışıyorum.
2. Projede araştırmacı olarak başlayıp birkaç ay sonra, Bideb deki bursumun bitmesi durumunda araştırmacıdan bursiyer statüsüne geçebilir miyim?
3. Proje devam ederken öğrenci değişimi yaparak bursiyer öğrenci değiştirilebiliyor mu?

Teşekkür ederim..

Değerli Araştırmacı,
1. Yürütücü olabilmek için kadrolu çalışıyor olmak, araştırmacı olmak için de kadrolu çalışıyor veya emekli olmak gerekmektedir. Diğer bahsettikleriniz 1002'ye başvurmanızı engellemez, ancak maaşlı çalışan değilseniz başvuramazsınız.
2. Maalesef geçemezsiniz.
3. Proje yürütücüsünün gerekçeli talebi ve ilgili Araştırma Destek Grubu kararı ile nitelik/nicelik değişimi yapılabilir. Nitelik/nicelik değişmeksizin yapılan isim değişikliklerini, proje yürütücüsü kendisi yapabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen petekonur » 18 Oca 2017, 02:10

Merhaba,
Doktorasını tamamlamış ve bir devlet üniversitesinde kadrosuz dışarıdan öğretim elemanı olarak ders veren bir kişi hızlı destek projesinde bursiyer olarak ücret alabilir mi? Yoksa araştırmacı mı olması gerekir? Projeden alacağı ücret nasıl hesaplanır?
Teşekkürler.
petekonur

Mesajgönderen ARDEB » 18 Oca 2017, 11:21

petekonur yazdı:Merhaba,
Doktorasını tamamlamış ve bir devlet üniversitesinde kadrosuz dışarıdan öğretim elemanı olarak ders veren bir kişi hızlı destek projesinde bursiyer olarak ücret alabilir mi? Yoksa araştırmacı mı olması gerekir? Projeden alacağı ücret nasıl hesaplanır?
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Kadrosuz olduğu için araştırmacı olamaz. Öğrenci olmadığı için bursiyer olamaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı