Başvuru Süreci ve Belgeler

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Yurt Dışı Danışman için Başvuru Belgeleri

Mesajgönderen makbuletokmak » 20 Mar 2014, 01:20

Merhabalar,

Projeye yurt dışından bir danışman dahil etmek istiyoruz. Dahil olacak danışmanın Türkiye'de gerçekleştirilecek olan çalışmaların değerlendirilmesi kısmında fikrinden ve yorumlarından yararlanılacaktır. Türkiye'ye gelip herhangi bir çalışmada bulunması planlanmamaktadır. Buna göre danışman çin yurt dışı araştırmacı bilgi formunu doldurmaya gerek var mıdır? Yada özgeçmiş ve katılım mektubu gerekli midir? Eğer tüm bunlar gerekli değilse gerekli olan bilgi ve belgeler nelerdir? Projenin hangi kısmına dahil edilmelidir?

Teşekkürler...
makbuletokmak

Re: Yurt Dışı Danışman için Başvuru Belgeleri

Mesajgönderen ARDEB04 » 20 Mar 2014, 10:59

makbuletokmak yazdı:Merhabalar,

Projeye yurt dışından bir danışman dahil etmek istiyoruz. Dahil olacak danışmanın Türkiye'de gerçekleştirilecek olan çalışmaların değerlendirilmesi kısmında fikrinden ve yorumlarından yararlanılacaktır. Türkiye'ye gelip herhangi bir çalışmada bulunması planlanmamaktadır. Buna göre danışman çin yurt dışı araştırmacı bilgi formunu doldurmaya gerek var mıdır? Yada özgeçmiş ve katılım mektubu gerekli midir? Eğer tüm bunlar gerekli değilse gerekli olan bilgi ve belgeler nelerdir? Projenin hangi kısmına dahil edilmelidir?

Teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Yurt dışı araştırmacı bilgi formu ve katılım belgesi araştırmacı statüsü için gereklidir. Yurt dışı danışman için sadece özgeçmiş eklemeniz yeterli olacaktır.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Danısman

Mesajgönderen gulimriz » 20 Mar 2014, 12:40

Merhaba Ben 2014 Mart 1001 programına sunmak üzere bir proje hazırladım. Üniversite den bir Hocamız projede danışman olarak görev aldı. Elektronik başvuru formunu doldururken Danısmanın projeye ayırdığı zaman bölümü var. Buradaki bölümü doldurmadan sistem otomatik olarak kaydetmiyor. Hocamızın projeye ayırdığı zamanı yazdığımız takdirde Hak beyan formunun danışmanın bağlı bulunduğu kuruma (Rektörlüğe) imzalatılması gerekiyor mu?
gulimriz

Re: Danısman

Mesajgönderen ARDEB04 » 21 Mar 2014, 11:30

gulimriz yazdı:Merhaba Ben 2014 Mart 1001 programına sunmak üzere bir proje hazırladım. Üniversite den bir Hocamız projede danışman olarak görev aldı. Elektronik başvuru formunu doldururken Danısmanın projeye ayırdığı zaman bölümü var. Buradaki bölümü doldurmadan sistem otomatik olarak kaydetmiyor. Hocamızın projeye ayırdığı zamanı yazdığımız takdirde Hak beyan formunun danışmanın bağlı bulunduğu kuruma (Rektörlüğe) imzalatılması gerekiyor mu?

Değerli Araştırmacı,
Hak sahipliği beyan formu kişilerin imzaladığı bir belgedir, dolayısıyla kuruma imzalatılması gerekmez.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Re: Başvuru Süreci ve Belgeler

Mesajgönderen gulimriz » 21 Mar 2014, 12:36

Teşekkür ederim Cevabınız için. Ancak yanlış cümle kurdum sanırım. ÖNEREN/PROJENIN YÜRÜTÜLECEGI KURUM/KURULUS YETKILISININ imzaladığı bölümde danışmanın kurumunun imzasına gerek var mıdır?
gulimriz

Mesajgönderen ARDEB04 » 21 Mar 2014, 12:53

gulimriz yazdı:Teşekkür ederim Cevabınız için. Ancak yanlış cümle kurdum sanırım. ÖNEREN/PROJENIN YÜRÜTÜLECEGI KURUM/KURULUS YETKILISININ imzaladığı bölümde danışmanın kurumunun imzasına gerek var mıdır?

Değerli Araştırmacı,
Hayır gerek yoktur. Yürütücünün bulunduğu kuruluş yetkilisinin imzası yeterlidir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen fvarol » 22 Mar 2014, 11:26

Merhabalar, hazırladığımız proje yaklaşık olarak 30 aylık bir proje. Bu proje kapsamında araştırmacı olarak görev almasını düşündüğümüz bir kişi projenin sadece ilk 1 yılında aktif olarak çalışacaktır. Kendisine zaten %10'luk bir oran yazmayı planlıyoruz. Projenin bir yılından sonra (yani bu kişinin çalışmadaki aktif görevi sonlandığında) bu kişinin projeden çıkarılması mümkün mü? eğer mümkünse, kendisine verilen %10'luk oran diğer araştırmacılara nasıl dağıtılabilir? Teşekkürler.
fvarol

Mesajgönderen turgayn » 22 Mar 2014, 12:06

Merhabalar,

Ben Eylül 2013 döneminde 1001 projesine başvurmuş ama red almıştım. Şimdi düzeltip tekrar başvuracağım. Benim sorum düzeltme formu ile ilgili. Sistem tarafından oluşturulan BASVURU_FORMU_CIKTISInda düzeltme formu göremedim. Sanırım onu kendim doldurmam lazım. Google da aradığımda "PÖDBF-01 Güncelleme Tarihi: 10/08/2011" dipnotlu bir form buldum. Bunu mu dolduracağım veya düzeltme formu için link verebilir misiniz.
turgayn

Mesajgönderen emrea » 23 Mar 2014, 00:37

Merhaba,

Başvuru formu ve eklerini "Ek Dosyalar" bölümüne yüklerken .doc uzantılı mı yüklemeliyiz yoksa pdf'e çevirerek mi?

İyi çalışmalar.
emrea

Mesajgönderen soner » 24 Mar 2014, 10:50

İyi günler,
İki sorum olacaktı:
1. Proje tipini "Deneysel Geliştirme" seçmeme rağmen basılı kopyaya sürekli "Temel Araştırma" olarak yansıyor. Onayı geri alıp düzeltmeme rağmen durum değişmiyor.
2. Basılı kopya Ortak Hak Sahipliği Beyan Formunda "Bursiyer imzalarının olması gerekliliği" üst notta belirtilmiş fakat belgede yalnızca yürütücü için imza yeri mevcut. Bursiyer imzaları gerekli mi? (Proje ekibi: 1 Yürütücü + 2 Bursiyer'dir)
Saygılar..
soner

Mesajgönderen ismailcanturk » 24 Mar 2014, 12:56

Merhabalar,
Tübitak 1001 projesine 1. dönem başvurusu yapmayı planlıyoruz.
Projemizde bir otomasyon işi için dışarıdan teknik hizmet alımı yapabiliyor muyuz?
Ayrıca online ve elden teslim için son tarihler nelerdir?
Teşekkür ederim...
ismailcanturk

Mesajgönderen ARDEB04 » 24 Mar 2014, 17:52

turgayn yazdı:Merhabalar,

Ben Eylül 2013 döneminde 1001 projesine başvurmuş ama red almıştım. Şimdi düzeltip tekrar başvuracağım. Benim sorum düzeltme formu ile ilgili. Sistem tarafından oluşturulan BASVURU_FORMU_CIKTISInda düzeltme formu göremedim. Sanırım onu kendim doldurmam lazım. Google da aradığımda "PÖDBF-01 Güncelleme Tarihi: 10/08/2011" dipnotlu bir form buldum. Bunu mu dolduracağım veya düzeltme formu için link verebilir misiniz.

Değerli Araştırmacı,
Eğer daha önce sunduğunuz bir projeyi revize edip tekrar sunacaksanız, online başvurunuzu yaparken daha önce başvurdunuz mu sorusuna evet şeklinde yanıt verip gerekli bilgileri doldurmalısınız. Bu şekilde devam ettiğinizde sistem otomatik olarak Proje Önerisi Değişiklik Bildirim Formunu oluşturacak ve doldurmanız için açacaktır. İnternetten bulduğunuz eski tarihli belgeleri kullanmanız doğru olmaz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 24 Mar 2014, 18:00

emrea yazdı:Merhaba,

Başvuru formu ve eklerini "Ek Dosyalar" bölümüne yüklerken .doc uzantılı mı yüklemeliyiz yoksa pdf'e çevirerek mi?

İyi çalışmalar.

Değerli Araştırmacı,
.doc ya da .pdf uzantılı yükleyebilirsiniz, her iki uzantı da uygundur.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 24 Mar 2014, 18:05

ismailcanturk yazdı:Merhabalar,
Tübitak 1001 projesine 1. dönem başvurusu yapmayı planlıyoruz.
Projemizde bir otomasyon işi için dışarıdan teknik hizmet alımı yapabiliyor muyuz?
Ayrıca online ve elden teslim için son tarihler nelerdir?
Teşekkür ederim...

Değerli Araştırmacı,
1001 projesi kapsamında teknik destekler için hizmet alımı yapabilirsiniz.
Ayrıca önemli tarihlerin tümüne web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
(http://tubitak.gov.tr/tr/destekler/akad ... -tarihleri)

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen turgayn » 24 Mar 2014, 20:02

ARDEB04 yazdı:

Değerli Araştırmacı,
Eğer daha önce sunduğunuz bir projeyi revize edip tekrar sunacaksanız, online başvurunuzu yaparken daha önce başvurdunuz mu sorusuna evet şeklinde yanıt verip gerekli bilgileri doldurmalısınız. Bu şekilde devam ettiğinizde sistem otomatik olarak Proje Önerisi Değişiklik Bildirim Formunu oluşturacak ve doldurmanız için açacaktır. İnternetten bulduğunuz eski tarihli belgeleri kullanmanız doğru olmaz.

Saygılarımızla.

Merhabalar sanırım yanlış anlattım. Ben "daha önce başvurdunuz mu" sorusuna evet şeklinde yanıt verdim we düzeltme formu doldurdumdormu doldurdum. Ama projeyi onayladıktan sonra sistemin bnm için oluşturduğu başvuru formu çıktısında düzeltme formu yoktu. TÜBİTAK a düzeltme formu çıktısı yollayacak mıyım yoksa sistemin oluşturduğu PDF dosyasının çıktısını yollamam yeter mi
turgayn

Mesajgönderen ARDEB04 » 25 Mar 2014, 12:38

turgayn yazdı:
ARDEB04 yazdı:

Değerli Araştırmacı,

Saygılarımızla.

Merhabalar sanırım yanlış anlattım. Ben "daha önce başvurdunuz mu" sorusuna evet şeklinde yanıt verdim we düzeltme formu doldurdumdormu doldurdum. Ama projeyi onayladıktan sonra sistemin bnm için oluşturduğu başvuru formu çıktısında düzeltme formu yoktu. TÜBİTAK a düzeltme formu çıktısı yollayacak mıyım yoksa sistemin oluşturduğu PDF dosyasının çıktısını yollamam yeter mi

Değerli Araştırmacı,
Proje Önerisi Değişiklik Bildirim Formu'nu online sistemde doldurduysanız bu yeterlidir. Yeni alınan karar ile bu formun basılı gönderilmesi gerekmemektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 25 Mar 2014, 12:52

soner yazdı:İyi günler,
İki sorum olacaktı:
1. Proje tipini "Deneysel Geliştirme" seçmeme rağmen basılı kopyaya sürekli "Temel Araştırma" olarak yansıyor. Onayı geri alıp düzeltmeme rağmen durum değişmiyor.
2. Basılı kopya Ortak Hak Sahipliği Beyan Formunda "Bursiyer imzalarının olması gerekliliği" üst notta belirtilmiş fakat belgede yalnızca yürütücü için imza yeri mevcut. Bursiyer imzaları gerekli mi? (Proje ekibi: 1 Yürütücü + 2 Bursiyer'dir)
Saygılar..

Değerli Araştırmacı,
İlk sorunuz ile ilgili olarak TÜBİTAK'ı arayarak bilişimden teknik destek almalısınız.
2. Ortak Hak Sahipliği Beyan Formunda bursiyer imzası gerekli değildir. Eğer bursiyerlerin hak sahipliği var ise diğer hak sahipleri kısmına eklemeli ve imzalarını almalısınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen ARDEB04 » 25 Mar 2014, 12:54

fvarol yazdı:Merhabalar, hazırladığımız proje yaklaşık olarak 30 aylık bir proje. Bu proje kapsamında araştırmacı olarak görev almasını düşündüğümüz bir kişi projenin sadece ilk 1 yılında aktif olarak çalışacaktır. Kendisine zaten %10'luk bir oran yazmayı planlıyoruz. Projenin bir yılından sonra (yani bu kişinin çalışmadaki aktif görevi sonlandığında) bu kişinin projeden çıkarılması mümkün mü? eğer mümkünse, kendisine verilen %10'luk oran diğer araştırmacılara nasıl dağıtılabilir? Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
İş paketinde bahsettiğiniz kişinin görevi ilk yıl sonunda bitiyor ise kişinin projeden çıkarılması mümkündür. %10'luk kısım ise diğer araştırmacılara dağıtılmaz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen cgocmen » 26 Mar 2014, 12:23

Merhaba,
biz 1001 proje başvurumuzu onayladık. Birden fazla üniversiteden katılım olduğu için başvuru çıktısını diğer araştırmalar imzaya gönderdik. ancak bazı araştırıcı ve kurum yetkilileri ıslak imzalarını mavi yerine siyah renkli mürekkeple atmış. mevzuatta yazılı olan mavi renkli kalem kullanılması kuralı dikkate alınacak mıdır? Yoksa bu şekilde sorun olmadan ön değerlendirmeye alınabilir mi?
saygılarımla
cgocmen

Mesajgönderen ARDEB04 » 26 Mar 2014, 13:01

cgocmen yazdı:Merhaba,
biz 1001 proje başvurumuzu onayladık. Birden fazla üniversiteden katılım olduğu için başvuru çıktısını diğer araştırmalar imzaya gönderdik. ancak bazı araştırıcı ve kurum yetkilileri ıslak imzalarını mavi yerine siyah renkli mürekkeple atmış. mevzuatta yazılı olan mavi renkli kalem kullanılması kuralı dikkate alınacak mıdır? Yoksa bu şekilde sorun olmadan ön değerlendirmeye alınabilir mi?
saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
Mavi kalemle atılmasının istenmesinin sebebi orjinal olup olmadığının kolaylıkla görülebilmesidir. Siyah kalemle atılan imzaların orjinal olduğu belirgin ise bi sıkıntı olmayacaktır. O şekilde gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB04

ÖncekiSonraki

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.