Bursiyer

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Re: Bursiyer

Mesajgönderen soner » 14 Mar 2014, 16:12

Merhabalar,
Benim üç sorum olacaktı:
1. Doktora eğitimine devam eden Öğr. Gör.leri bursiyer yazılabilir mi?
2. Yönetmelikte geçen "bursiyerler aynı anda birden fazla projede yer alamazlar" ibaresi başvuru için de geçerli midir?
(Yani aynı bursiyer aynı dönemde 2 ayrı projeye (bütçeli olarak) yazılabilir, sonuca göre hareket edilebilir mi?)
3. İkinci sorunun cevabı "hayır" ise, projelerden birine bütçeli, diğerine bütçesiz yazılabilir, birinden ücret almadan her ikisinde de çalışabilir mi?
Saygılar..
soner

Mesajgönderen ARDEB04 » 14 Mar 2014, 16:29

soner yazdı:Merhabalar,
Benim üç sorum olacaktı:
1. Doktora eğitimine devam eden Öğr. Gör.leri bursiyer yazılabilir mi?
2. Yönetmelikte geçen "bursiyerler aynı anda birden fazla projede yer alamazlar" ibaresi başvuru için de geçerli midir?
(Yani aynı bursiyer aynı dönemde 2 ayrı projeye (bütçeli olarak) yazılabilir, sonuca göre hareket edilebilir mi?)
3. İkinci sorunun cevabı "hayır" ise, projelerden birine bütçeli, diğerine bütçesiz yazılabilir, birinden ücret almadan her ikisinde de çalışabilir mi?
Saygılar..

Değerli Araştırmacı,
1. Evet, bursiyer olabilirler.
2. Başvuru aşamasında iki projeye yazılmasında bir sakınca yoktur, sonuca göre hareket edilebilir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen tsenyuz » 20 Mar 2014, 10:52

İyi günler sayın yetkili,

Ben doktora tez aşamasında olup şuanda herhangi bir yerde ücretli olarak çalışmamaktayım. 1001 projesinde bursiyer olarak faaliyet göstermekteyim. Yeni bir 1001 projesinde tekrardan bursiyer olabilirmiyim? Yani her iki projeden de burs alma imkanım varmı?

Teşekkürler...
tsenyuz

Mesajgönderen ARDEB04 » 20 Mar 2014, 11:01

tsenyuz yazdı:İyi günler sayın yetkili,

Ben doktora tez aşamasında olup şuanda herhangi bir yerde ücretli olarak çalışmamaktayım. 1001 projesinde bursiyer olarak faaliyet göstermekteyim. Yeni bir 1001 projesinde tekrardan bursiyer olabilirmiyim? Yani her iki projeden de burs alma imkanım varmı?

Teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Bİrden fazla projede bursiyer olarak çalışabilirsiniz, ancak sadece bir projeden burs alma imkanınız vardır.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen dilemhizlan » 20 Mar 2014, 18:03

Merhaba,
Tübitak projelerinde bursiyer olarak yer almak için çalışan bir doktora öğrencisinin hangi kurumda (özel sektör vb.) çalıştığı önemli midir acaba?
Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.
dilemhizlan

Mesajgönderen ARDEB04 » 21 Mar 2014, 11:41

dilemhizlan yazdı:Merhaba,
Tübitak projelerinde bursiyer olarak yer almak için çalışan bir doktora öğrencisinin hangi kurumda (özel sektör vb.) çalıştığı önemli midir acaba?
Teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

Değerli Araştırmacı,
Bursiyer olmak isteyen doktora öğrencisinin hangi kurumda çalıştığının bir önemi yoktur.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen edaakar » 27 Mar 2014, 20:26

İyi günler,
Benim 1001 proje başvurusu ile ilgili birkaç sorum olacak:

1- Devam etmekte olan 3001 projesinde, bursiyer olarak yer alan bir doktora öğrencisi (burs alıyor), 1001 proje ekibinde herhangi bir ücret almadan bursiyer sıfatı ile yer alabilir mi? Başvuru formunda iş-zaman çizelgesine bursiyer olarak görev tanımı yapılamalı mı?
2- Diş hekimliğinde uzmanlık yapan bir araştırma görevlisi bursiyer olarak projede (1001) yer alabilir mi?(Öğrenci değil)
3- Proje ekibi dışında hak sahiblerinin iş-zaman çizelgesinde yer almasına gerek var mıdır?

Teşekkürler..
edaakar

Mesajgönderen Önder » 07 May 2014, 11:10

Merhabalar,
Doktora bursiyerlerini yurt dışına gönderebiliyor muyuz? Eğer gönderebiliyorsak ne kadar süreliğine?
Teşekürler.
Önder

Mesajgönderen ARDEB » 07 May 2014, 15:13

Önder yazdı:Merhabalar,
Doktora bursiyerlerini yurt dışına gönderebiliyor muyuz? Eğer gönderebiliyorsak ne kadar süreliğine?
Teşekürler.

Değerli Araştırmacı,
ARDEB tarafından desteklenen programlar kapsamındaki projelerde yurt dışı saha çalışması bulunmamaktadır. Eğer yurt dışına kısa süreli olarak, yani toplantıya, kongreye veya konferansa gidecekse proje bütçesinden karşılanabilir. Ancak, uzun süreli, eğitim/araştırma amaçlı yurt dışında bulunmaları durumunda proje bütçesinden fonlanamaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen dilemhizlan » 09 Haz 2014, 09:56

Merhaba,
Burs süreleriyle ilgili danışmak istediğim bir konu vardı: Bildiğim kadarıyla kurala göre yüksek lisansta 3 yılı aşmayacak şekilde öğrencilere burs ödenebiliyor. Bir öğrencimizin durumunda yüksek lisansının 6. Dönemi Mayıs sonu tamamlanmakta, Eylül ayında 7. Dönemine başlayacak. Kayıt tarihi de 12.09.2011. Şimdi burada merak ettiğimiz acaba kendisi kayıt tarihi eylül olduğundan dolayı 11.09.2014'e kadar projeden burs almaya devam edebilir mi, yoksa 6.dönemi mayısta tamamlandığı için izin verilen süre dolmuş mu oluyor?
Teşekkür ederim.
dilemhizlan

Mesajgönderen ARDEB04 » 11 Haz 2014, 09:41

dilemhizlan yazdı:Merhaba,
Burs süreleriyle ilgili danışmak istediğim bir konu vardı: Bildiğim kadarıyla kurala göre yüksek lisansta 3 yılı aşmayacak şekilde öğrencilere burs ödenebiliyor. Bir öğrencimizin durumunda yüksek lisansının 6. Dönemi Mayıs sonu tamamlanmakta, Eylül ayında 7. Dönemine başlayacak. Kayıt tarihi de 12.09.2011. Şimdi burada merak ettiğimiz acaba kendisi kayıt tarihi eylül olduğundan dolayı 11.09.2014'e kadar projeden burs almaya devam edebilir mi, yoksa 6.dönemi mayısta tamamlandığı için izin verilen süre dolmuş mu oluyor?
Teşekkür ederim.

Değerli Araştırmacı,
Bursiyerin 6. dönemi tamamlandığında burs kesilecektir.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen hdemir » 01 Eyl 2014, 15:38

Iyi gunler,
BIDEB doktora bursiyeri olarak bir 1001 projesinde ucret almaksizin calisabildigimiz belirtiliyor. Peki bu statude iken proje sonuclarinin sunulacagi yurtici/yurtdisi kongrelere projeden katilim odenegini alabiliyor muyuz?
Tesekkurler.
Saygilarimla.
hdemir

Mesajgönderen ARDEB » 05 Eyl 2014, 15:45

hdemir yazdı:Iyi gunler,
BIDEB doktora bursiyeri olarak bir 1001 projesinde ucret almaksizin calisabildigimiz belirtiliyor. Peki bu statude iken proje sonuclarinin sunulacagi yurtici/yurtdisi kongrelere projeden katilim odenegini alabiliyor muyuz?
Tesekkurler.
Saygilarimla.

Değerli Araştırmacı,

1001 projesinde bursiyer iken BİDEB Bursiyeri olsanız bile kongre katılım ödeneği alabilirsiniz.

Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen edaltan » 17 Eyl 2014, 01:43

Merhabalar 2013 yılında sunulan bir adet 1001(12 ay) ve bir adet COST aksiyon projesinde (18 ay) o dönemde doktoramı tamamlamamış olmamdan dolayı bursiyer olarak yazıldım. Projelerin sunulması, kabulü ve başlaması süreci içerisinde doktoramı bitirmiş olmam nedeni ile sadece bir projeden 5 ay süre ile burs olabildim. Fakat hali hazırda bu iki projedede bir fiil çalışmaktayım. Bildiğim kadarıyla projeye sonradan katılan araştırmacılar PTİ alamıyor fakat iki projedede benim adıma bursiyer olarak bütçe ayrılmış durumda sorum şu bu ayrılan bütçe bursiyerden Araştırmacıya değişen durumlarda PTİ'ye çevrilerek ödenebilir mi? Eğer ödenebilirse nasıl bir yol izlemeliyim ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
edaltan

Mesajgönderen ARDEB » 17 Eyl 2014, 09:50

edaltan yazdı:Merhabalar 2013 yılında sunulan bir adet 1001(12 ay) ve bir adet COST aksiyon projesinde (18 ay) o dönemde doktoramı tamamlamamış olmamdan dolayı bursiyer olarak yazıldım. Projelerin sunulması, kabulü ve başlaması süreci içerisinde doktoramı bitirmiş olmam nedeni ile sadece bir projeden 5 ay süre ile burs olabildim. Fakat hali hazırda bu iki projedede bir fiil çalışmaktayım. Bildiğim kadarıyla projeye sonradan katılan araştırmacılar PTİ alamıyor fakat iki projedede benim adıma bursiyer olarak bütçe ayrılmış durumda sorum şu bu ayrılan bütçe bursiyerden Araştırmacıya değişen durumlarda PTİ'ye çevrilerek ödenebilir mi? Eğer ödenebilirse nasıl bir yol izlemeliyim ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Maalesef bu mümkün olamamaktadır. Bütçenin PTİ ve Burs kalemi aktarıma kapalıdır.
Saygılarımla.
ARDEB

Önceki

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.