yenibaşvuranlar için

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

yenibaşvuranlar için

Mesajgönderen ahmet135 » 04 Mar 2014, 17:09

Sayın Yetkili Merhaba,

İlk defa yazacağım için hiç tecrübem yok bir kaç sorum olacak.

1- Mentorluk eğitimin verilmesi ve bunun okullarda uygulanmasını hedefleyen araştırmamızda herhangi bir teçhizat alımı olmayacaktır, proje sadece konuda uzman iki kişinin okul müdürlerine eğitim vermesini ve sonuçlarını hedeflemektedir.

Peki bu eğitmenlerin ücreti bu projede nasıl karşılanabilir? ve nereye yazılmalıdır?

2- Ayrıca bursiyer olarak öğrenci yazılabilir denmiş, peki bursiyer'den tam kasıt nedir? yani bu projede yüksek lisans öğrencisini yazıp normal anket dağıtımı ve eğitim alanın düzenlenmesine yardımcı görevi altında burs almasını sağlayabilir miyiz?

3- Araştırmacılar kısmından kasıt nedir? Hocam yürütücü olsa ben araştırmacı olsam bu ne ifade eder? Yürütücü projeyi yürütür peki bir araştırmacı ne yapar ve bu ücret alır mı?

4- Bir de eğitimler sırasında yemek ve ikram giderleri karşılanabilir mi ve nereye yazmak lazım?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar
ahmet135

Re: yenibaşvuranlar için

Mesajgönderen ARDEB » 10 Mar 2014, 11:36

ahmet135 yazdı:Sayın Yetkili Merhaba,

İlk defa yazacağım için hiç tecrübem yok bir kaç sorum olacak.

1- Mentorluk eğitimin verilmesi ve bunun okullarda uygulanmasını hedefleyen araştırmamızda herhangi bir teçhizat alımı olmayacaktır, proje sadece konuda uzman iki kişinin okul müdürlerine eğitim vermesini ve sonuçlarını hedeflemektedir.

Peki bu eğitmenlerin ücreti bu projede nasıl karşılanabilir? ve nereye yazılmalıdır?

2- Ayrıca bursiyer olarak öğrenci yazılabilir denmiş, peki bursiyer'den tam kasıt nedir? yani bu projede yüksek lisans öğrencisini yazıp normal anket dağıtımı ve eğitim alanın düzenlenmesine yardımcı görevi altında burs almasını sağlayabilir miyiz?

3- Araştırmacılar kısmından kasıt nedir? Hocam yürütücü olsa ben araştırmacı olsam bu ne ifade eder? Yürütücü projeyi yürütür peki bir araştırmacı ne yapar ve bu ücret alır mı?

4- Bir de eğitimler sırasında yemek ve ikram giderleri karşılanabilir mi ve nereye yazmak lazım?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar

Değerli Araştırmacı,
1.Hizmet Alımına yazabilirsiniz.
2.Bursiyerlerin görev tanımını siz belirlersiniz.
3.Proje ekibi şu kişilerden oluşur: Proje Yürütücüsü, Araştırmacılar, Bursiyerler. Bu kişiler arasında bir görev dağılımı yapılır. Proje ekibine Proje Yürütücüsü başkanlık eder. Proje Yürütücüsü ve Araştırmacılar Proje Teşvik İkramiyesi alırlar. Bursiyer burs alır. Lütfen detaylı bilgi için, ilgili mevzuatı inceleyiniz.
4.Hizmet Alımı kapsamında yazabilirsiniz. Ama onaylanacağına dair garanti veremeyiz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen mehmet kanak » 24 Mar 2014, 11:13

merhaba. ben öğretmen eğitimine dönük bir önleme çalışmasını projeye dönüştürmeye uğraşıyorum ancak, eğitim programı başlangıcında alan uzmanı öğretim üyelerince bir ön bilgilendirme eğitimi düzenlenecek. bu öğretim üyelerinin yol ve konaklama ücretlerini hizmet alımı olarak mı belirtmek gerekiyor? yoksa konuk öğretim üyelerini araştırmacı yahut yardımcı personel gibi bir kategoriye mi dahil etmeliyiz uygun olan hangisidir? şimdiden teşekkürler...
mehmet kanak

Mesajgönderen ARDEB04 » 25 Mar 2014, 12:42

mehmet kanak yazdı:merhaba. ben öğretmen eğitimine dönük bir önleme çalışmasını projeye dönüştürmeye uğraşıyorum ancak, eğitim programı başlangıcında alan uzmanı öğretim üyelerince bir ön bilgilendirme eğitimi düzenlenecek. bu öğretim üyelerinin yol ve konaklama ücretlerini hizmet alımı olarak mı belirtmek gerekiyor? yoksa konuk öğretim üyelerini araştırmacı yahut yardımcı personel gibi bir kategoriye mi dahil etmeliyiz uygun olan hangisidir? şimdiden teşekkürler...

Değerli Araştırmacı,
Eğitim verecek olan öğretim üyelerine yaptıkları işin karşılığı olarak hizmet alımı şeklinde bir ödeme yapabilirsiniz. Ancak yol ve konaklama ücreti şeklinde ödeme yapamazsınız.

Saygılarımızla.
ARDEB04

Mesajgönderen omc » 15 Ağu 2014, 09:13

Sayın Yetkili,

Başvuru formunda geçen yürütücünün son 5 yılda yapmış olduğu yayınlar bölümüne, konferans bildirileri de yazılabilir mi?
omc

Mesajgönderen ARDEB » 18 Ağu 2014, 12:30

omc yazdı:Sayın Yetkili,

Başvuru formunda geçen yürütücünün son 5 yılda yapmış olduğu yayınlar bölümüne, konferans bildirileri de yazılabilir mi?

Değerli Araştırmacı,
Yazabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen atopcuoglu14 » 25 Ağu 2014, 12:18

Sayın yetkili, 1002 projesinin bütçe kısmı ile ilgili iki sorum olacaktı,

1. Hazırladığımız projenin saha çalışmaları için anket yapmamız gerekmekte. Araştırma şirketleriyle görüştük fakat verdikleri teklifler proje bütçesinden çok daha fazla. Bu yüzden anketlerin yapılacağı illerde anketör olarak çalışabilecek kişilere bu anketleri yaptırmayı düşünüyoruz. Bu kişilere verilecek ücretleri bütçede hangi kalem altında göstermemiz gerekiyor ve bu ödemeleri belgelendirmemiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa bunu nasıl yapabiliriz?
2. Konaklama giderlerinin belgelenmesi gerektiği belirtilmiş, fakat gündelik ile ilgili bu tip bir ibare yer almamakta. Acaba gündelik içinde bu tip belgelendirme zorunluluğu varmıdır?

Şİmdiden teşekkürler, iyi günler.
atopcuoglu14

Mesajgönderen ARDEB » 04 Eyl 2014, 16:01

atopcuoglu14 yazdı:Sayın yetkili, 1002 projesinin bütçe kısmı ile ilgili iki sorum olacaktı,

1. Hazırladığımız projenin saha çalışmaları için anket yapmamız gerekmekte. Araştırma şirketleriyle görüştük fakat verdikleri teklifler proje bütçesinden çok daha fazla. Bu yüzden anketlerin yapılacağı illerde anketör olarak çalışabilecek kişilere bu anketleri yaptırmayı düşünüyoruz. Bu kişilere verilecek ücretleri bütçede hangi kalem altında göstermemiz gerekiyor ve bu ödemeleri belgelendirmemiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa bunu nasıl yapabiliriz?
2. Konaklama giderlerinin belgelenmesi gerektiği belirtilmiş, fakat gündelik ile ilgili bu tip bir ibare yer almamakta. Acaba gündelik içinde bu tip belgelendirme zorunluluğu varmıdır?

Şİmdiden teşekkürler, iyi günler.

Değerli Araştırmacı,

1. Anketörleri istihdam etme yoluna gitmeyecekseniz bu kişilere verilecek ücretleri hizmet alımı faslına dahil etmelisiniz.
2. Gündelik bedeli için herhangi bir belgeleme gerekmemektedir.

Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı