Mevzuat

1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr. ile ilgili sorularınız için

Re: Mevzuat

Mesajgönderen imagener » 04 Mar 2015, 11:07

Merhaba,

Bir başvurumuz var ve ben halihazırda tübitak doktora bursiyeri olduğum için proje kapsamında bursiyer desteğinden yararlanamıyorum. Ben doktoramı bitirince bursum kesilecek. Projemiz kabul edildiği takdirde, doktoram bitince proje kapsamında bursiyer statüsüne geçebilir miyim acaba?
imagener

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 11:21

imagener yazdı:Merhaba,

Bir başvurumuz var ve ben halihazırda tübitak doktora bursiyeri olduğum için proje kapsamında bursiyer desteğinden yararlanamıyorum. Ben doktoramı bitirince bursum kesilecek. Projemiz kabul edildiği takdirde, doktoram bitince proje kapsamında bursiyer statüsüne geçebilir miyim acaba?

Değerli Araştırmacı,
Başvuru aşamasında bunun belirtilmesi gerekiyor. Örneğin, projeye bursiyer olarak Ocak 2016'da dahil olabilecekseniz ve proje bitiş tarihi Mayıs 2017 ise, bütçedeki bursiyer bölümünde isminiz bu tarihlerle birlikte geçmelidir. Eğer başvuru aşamasında bu durum bildirilmezse, burs kalemine sonradan bütçe aktarımı yapılamayacağı için burs almanız mümkün olmayacaktır.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen imagener » 04 Mar 2015, 11:42

Tekrar merhaba,

bir sorum daha olacak. proje devam ederken dr. ünvanı alan bir kişi araştırmacı pozisyonuna geçebilir mi acaba? eğer geçebiliyorsa önceden yapılması gereken bir şey var mı?
imagener

Mesajgönderen ARDEB » 04 Mar 2015, 16:04

imagener yazdı:Tekrar merhaba,

bir sorum daha olacak. proje devam ederken dr. ünvanı alan bir kişi araştırmacı pozisyonuna geçebilir mi acaba? eğer geçebiliyorsa önceden yapılması gereken bir şey var mı?

Değerli Araştırmacı,
Geçebilir, ancak PTİ alamaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen yeozturk » 10 Mar 2015, 20:05

Merhaba Sayın yetkılı;

Bır kamu kurulusunda kadrolu muhendıs olarak çalışmaktayım.
Bu kurumda bağımlık yapıcı maddelerin analızı ıcın kan ve ıdrar orneklerı rutın olarak çalışılmaktadır. Bız bu orneklerde kurumdan aldığımız resmı ızınle bu maddelerın kullanıcılar uzerındekı bıyokımyasal ve sıtotoksık etkılerını ıncelemek amacındayız.

1 Bu ornekler rutın analızler ıcın alındığından "etık kurul" ıznı almamız gerekır mı?
2 Bu tur bır calısma ıcerıgıyle 1001 kapsamında başvurmak mumkun mudur?
yeozturk

Mesajgönderen ARDEB » 11 Mar 2015, 17:53

yeozturk yazdı:Merhaba Sayın yetkılı;

Bır kamu kurulusunda kadrolu muhendıs olarak çalışmaktayım.
Bu kurumda bağımlık yapıcı maddelerin analızı ıcın kan ve ıdrar orneklerı rutın olarak çalışılmaktadır. Bız bu orneklerde kurumdan aldığımız resmı ızınle bu maddelerın kullanıcılar uzerındekı bıyokımyasal ve sıtotoksık etkılerını ıncelemek amacındayız.

1 Bu ornekler rutın analızler ıcın alındığından "etık kurul" ıznı almamız gerekır mı?
2 Bu tur bır calısma ıcerıgıyle 1001 kapsamında başvurmak mumkun mudur?

Değerli Araştırmacı,
1. Etik Kurul Belgesi gereklidir.
2. Ar-Ge içeren tüm çalışmalar için 1001 ve 3001 programlarına başvurabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen NAZLI BASKAN » 13 May 2015, 18:09

Sayın Yetkili,

Üniversite'de TÜBİTAK 1001 projesinde SGKlı yardımcı personel olarak görev alan doktoralı birisi TÜBİTAK ARDEB projelerine yürütücü olarak başvurabilir mi? Teşekkürler.

Saygılarımla,
NAZLI BASKAN

Mesajgönderen ARDEB » 18 May 2015, 17:05

NAZLI BASKAN yazdı:Sayın Yetkili,

Üniversite'de TÜBİTAK 1001 projesinde SGKlı yardımcı personel olarak görev alan doktoralı birisi TÜBİTAK ARDEB projelerine yürütücü olarak başvurabilir mi? Teşekkürler.

Saygılarımla,

Değerli Araştırmacı,
Başvuru şartlarını sağlıyorsa elbette başvurabilir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen catikkaslarreha » 06 Haz 2015, 13:40

Sayın yetkililer.Ben coğrafya öğretmeniyim ve özel bir kurumda çalışmaktayım.Geliştirdiğim ve prototipinide yaparak derslerimde kullandığım ders materyalinin endüstriyel olarak plastik bir numunesinin yapılması ve bu numunenin seçilmiş bir okulda uygulamasının gerçekleşmesi için SOBAG 1001 destek programına başvurmak istiyorum,mümkünmüdür?Ayrıca çalışmamın hiçbir kurumla ilgisi olmayıp tümüyle kişisel çabaların sonucu olduğundan kişisel başvuru yapmak istiyorum.Bu konudaki mevzuatıda açıklarsanız sevinirim.Saygılar
catikkaslarreha

Mesajgönderen ARDEB » 08 Haz 2015, 15:31

catikkaslarreha yazdı:Sayın yetkililer.Ben coğrafya öğretmeniyim ve özel bir kurumda çalışmaktayım.Geliştirdiğim ve prototipinide yaparak derslerimde kullandığım ders materyalinin endüstriyel olarak plastik bir numunesinin yapılması ve bu numunenin seçilmiş bir okulda uygulamasının gerçekleşmesi için SOBAG 1001 destek programına başvurmak istiyorum,mümkünmüdür?Ayrıca çalışmamın hiçbir kurumla ilgisi olmayıp tümüyle kişisel çabaların sonucu olduğundan kişisel başvuru yapmak istiyorum.Bu konudaki mevzuatıda açıklarsanız sevinirim.Saygılar

Değerli Araştırmacı,
Kamuda ve özel sektörde çalışan lisans mezunları 1001 programına başvurabilmektedirler.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen eccengiz » 07 Tem 2015, 01:00

Merhaba,

Doktoralı uzman yürütücü olarak 1001' e başvurduğunda PTİ alabilme hakkına sahip midir?

Teşekkürler.
eccengiz

Mesajgönderen ARDEB » 07 Tem 2015, 15:37

eccengiz yazdı:Merhaba,

Doktoralı uzman yürütücü olarak 1001' e başvurduğunda PTİ alabilme hakkına sahip midir?

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Elbette.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen dreyupdogar » 02 Eyl 2015, 17:11

Merhaba
Gülhane Askeri Tıp Akademisinde uzmanlık öğrencisi olarak görev yapan ve uzmanlığı almasına iki yıl kalan Tabip Üsteğmenim.
Hocamla beraber tasarladığımız 1001 projesine hangi kapsamda dahil olabilirim?
Yasal mevzuatta Askeri personel ve Askeri kurumlarla ilgili açık bir hüküm bulamadım.

Saygılarımla
dreyupdogar

Mesajgönderen ARDEB » 02 Eyl 2015, 17:40

dreyupdogar yazdı:Merhaba
Gülhane Askeri Tıp Akademisinde uzmanlık öğrencisi olarak görev yapan ve uzmanlığı almasına iki yıl kalan Tabip Üsteğmenim.
Hocamla beraber tasarladığımız 1001 projesine hangi kapsamda dahil olabilirim?
Yasal mevzuatta Askeri personel ve Askeri kurumlarla ilgili açık bir hüküm bulamadım.
Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
Projede bursiyer olarak görev alabilirsiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen NAZLI BASKAN » 06 Oca 2016, 17:22

Merhaba,

TÜBİTAK ARDEB projesi yürüten birisi doğum iznindeyken projesini durdurmak zorunda mıdır? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Saygılarımla,
NAZLI BASKAN

Mesajgönderen ARDEB » 07 Oca 2016, 10:08

NAZLI BASKAN yazdı:Merhaba,

TÜBİTAK ARDEB projesi yürüten birisi doğum iznindeyken projesini durdurmak zorunda mıdır? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Saygılarımla,

Değerli Araştırmacı,
Mevzuatta böyle bir zorunluluk yoktur. Ancak, durumu ilgili Gruba bir dilekçe ile bildirmelisiniz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen kutluakdag » 03 Mar 2016, 16:02

2016-Mart ayı başvurularında konferans için seyehatlerde tüm proje boyunca üst başvuru limiti 10,000TL olarak mı değiştirildi? Yoksa bu 10,000TL yıllık üst limit mi?
20015 yılında bu limit 15,000TL olarak alınıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
kutluakdag

Mesajgönderen ARDEB » 08 Mar 2016, 15:13

kutluakdag yazdı:2016-Mart ayı başvurularında konferans için seyehatlerde tüm proje boyunca üst başvuru limiti 10,000TL olarak mı değiştirildi? Yoksa bu 10,000TL yıllık üst limit mi?
2015 yılında bu limit 15,000TL olarak alınıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Değerli Araştırmacı,
Hep 10.000 idi.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen ersinka » 27 Nis 2016, 13:20

Merhaba,
Ben, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yüksek mühendis olarak çalışmaktayım. Çalıştığım yerde branşımla alakalı hiçbir personel bulunmamaktadır. Bu yüzden, kurumdan herhangi bir personeli ve kurumu dahil etmeden, şahsi olarak proje başvurusu yapabilir miyim? (Gerekirse kurum iznini alarak) Tek kişi olarak proje yapabilir miyim? Eğer şahsi olarak yapılırsa, ödenek kimin hesabına yatmaktadır?
ersinka

Mesajgönderen ARDEB » 29 Nis 2016, 11:56

ersinka yazdı:Merhaba,
Ben, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yüksek mühendis olarak çalışmaktayım. Çalıştığım yerde branşımla alakalı hiçbir personel bulunmamaktadır. Bu yüzden, kurumdan herhangi bir personeli ve kurumu dahil etmeden, şahsi olarak proje başvurusu yapabilir miyim? (Gerekirse kurum iznini alarak) Tek kişi olarak proje yapabilir miyim? Eğer şahsi olarak yapılırsa, ödenek kimin hesabına yatmaktadır?

Değerli Araştırmacı,
ARDEB projeleri kurumlara değil ekiplere veya kişilere verilen desteklerdir. Bu nedenle, siz de yalnız veya ekibinizle proje başvurusu yapabilirsiniz. Proje için bir hesap açılır ve ödenek o hesaba aktarılır.
Saygılarımızla.
ARDEB

ÖncekiSonraki

Dön 1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Dest. Pr.