Mevzuat

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Re: Mevzuat

Mesajgönderen ARDEB » 08 Haz 2017, 17:12

teksoru yazdı:Bir Üniversitede çalışan Yüksek Lisans mezunu, öğretim görevlisi kadrosundaki bir öğretim elemanı 1002 projesinde hangi statüde görev alabilir?

Değerli Araştırmacı,
Eğer doktorası devam ediyorsa, doktora bursiyeri olabilir. Eğer öğrenim görmüyorsa, projede bursiyer olarak yer alamaz. Araştırmacı olma şartı da doktora mezuniyetidir. Dolayısıyla, araştırmacı da olamaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Mesajgönderen idristuran » 08 May 2018, 18:45

Merhabalar

Ben Hakkari Üniversitesi'nde araştırma görevlisiyim. Aynı zamanda da Sakarya Üniversitesi'nde doktora adayıyım. Kürt Meselesi'nin 2018'deki durumunu ortaya koyacak bir Tubitak 1002 proje başvurusunda yürütücü olarak bulunacağım. Ama Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü benden Projenin Yürütüleceği Kuruluşun Adı olarak Sakarya Üniversitesi yazmam gerektiğini yoksa kabul edilmeyeceğini söylüyor. ARBİS'te kurumum Hakkari Ü. gözüktüğü için de başvuru sayfasında Projenin Yürütüleceği Kuruluşun Adı olarak Hakkari Ü'ni yazmam gerektiği yazıyor.

Bizim doktora savunmasına girebilmemiz için proje yapmamız gerekiyor ve proje şartlarından biri de yürütülen kuruluş olarak Sakarya Üniversitesi'nin geçmesi.

Acaba kurumum Hakkari Ü. gözükürken Projenin Yürütüleceği Kuruluşun Adı olarak Sakarya Üniversitesi yazsam projem bu sebeple ret olur mu?

Çıkmaza girdim lütfen yardımcı olur musunuz?

Sizden haber bekliyorum
Saygılarımla
idristuran

Mesajgönderen ARDEB » 21 May 2018, 15:30

idristuran yazdı:Merhabalar

Ben Hakkari Üniversitesi'nde araştırma görevlisiyim. Aynı zamanda da Sakarya Üniversitesi'nde doktora adayıyım. Kürt Meselesi'nin 2018'deki durumunu ortaya koyacak bir Tubitak 1002 proje başvurusunda yürütücü olarak bulunacağım. Ama Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü benden Projenin Yürütüleceği Kuruluşun Adı olarak Sakarya Üniversitesi yazmam gerektiğini yoksa kabul edilmeyeceğini söylüyor. ARBİS'te kurumum Hakkari Ü. gözüktüğü için de başvuru sayfasında Projenin Yürütüleceği Kuruluşun Adı olarak Hakkari Ü'ni yazmam gerektiği yazıyor.

Bizim doktora savunmasına girebilmemiz için proje yapmamız gerekiyor ve proje şartlarından biri de yürütülen kuruluş olarak Sakarya Üniversitesi'nin geçmesi.

Acaba kurumum Hakkari Ü. gözükürken Projenin Yürütüleceği Kuruluşun Adı olarak Sakarya Üniversitesi yazsam projem bu sebeple ret olur mu?

Çıkmaza girdim lütfen yardımcı olur musunuz?

Sizden haber bekliyorum
Saygılarımla

Değerli Araştırmacı,
Görev yaptığınız kuruluş yürütücü kuruluş olabilir. Başka bir kuruluş yürütücü olamaz.
Saygılarımızla,
ARDEB

Mesajgönderen risik » 22 May 2018, 08:46

Merhabalar,

1002 programına başvurumu göndermeden önce iki konuda size danışmak istedim:

1) Bir üniversitede kadrolu (tam zamanlı) okutman olarak çalışıyorum ve aynı zamanda yurt dışında bir üniversitede kayıtlı doktora öğrencisiyim. 1002 programına başvururken acaba proje yürütücüsü ben olabilir miyim?

2) 1002 kapsamındaki bütçe, araştırmaya katılacak olan kişilere verilecek bir hediye kartı için kullanılabilir mi?

Teşekkürler.
risik

Mesajgönderen ARDEB » 21 Haz 2018, 10:44

risik yazdı:Merhabalar,
1002 programına başvurumu göndermeden önce iki konuda size danışmak istedim:
1) Bir üniversitede kadrolu (tam zamanlı) okutman olarak çalışıyorum ve aynı zamanda yurt dışında bir üniversitede kayıtlı doktora öğrencisiyim. 1002 programına başvururken acaba proje yürütücüsü ben olabilir miyim?
2) 1002 kapsamındaki bütçe, araştırmaya katılacak olan kişilere verilecek bir hediye kartı için kullanılabilir mi?
Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
1) Olabilirsiniz.
2) Kullanılamaz.
Saygılarımızla.
ARDEB

Önceki

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı