Yurtdışı Görevlendirmelerin Durdurulması

Yurtdışı Görevlendirmelerin Durdurulması

Mesajgönderen bugra84 » 20 Tem 2016, 20:11

Arkadaşlar herkese merhaba.
2214/A kapsamında 2,5 aydır Amerikadayım ve daha 8 ayım var. Ancak yaşanan son olaylardan sonra hepinizin takip ettiği üzere yurtdışı görevlendirmeler durduruldu. Bu süreçte bizi etkileyen bir şey olabilir mi? Yurda dönüş gerekli mi? Bilgisi olan arkadaşların paylaşması herkesin bilgi sahibi olması açısından önemli. Admin arkadaşların da konuya dahil olmasını isterim. Herkesi iyi çalışmalar.
bugra84

Re: Yurtdışı Görevlendirmelerin Durdurulması

Mesajgönderen atuba » 21 Tem 2016, 18:35

Merhaba

Ben de ABD'ye yeni geldim daha 15 gün bile olmadı. Bugün rektörlükten mail geldi iznimin iptal edildiğine dair. Tübitak ın aldığı dönüş biletiminin tarihini değiştirmeye çalışıyorum. Büyük ihtimalle siz de çağrılırsınız.
atuba

Mesajgönderen OnurGul » 24 Tem 2016, 02:57

Ben de 3 aydır Amerika'dayım ve daha 9 ayım daha var. Bana da Türkiye'de çalıştığım üniversiteden "görevlendirmeniz iptal edilmiştir" yazısı geldi. Durumu TÜBİTAK'a bildirdim. Aldığım cevaba göre, TÜBİTAK yurtdışında çalışmasına devam edecek olan bursiyerlerin burslarını yatırmaya devam edecek, yurda dönecek bursiyerler ise peşin yatan gelecek ayların burslarını iade edecek. Yurda geri dönüp dönmeme meselesi ise TÜBİTAK'ı ilgilendirmiyor ve yetkisi dahilinde değil; bu, bursiyerlerle kurumları arasındaki bir mesele. Diğer taraftan dün YÖK'ün sitesindeki bir açıklamaya göre yurtdışı görevlendirmeler konusunda yetki tamamen ilgili Rektörlüklere verilmiştir.
OnurGul

Mesajgönderen furkan61 » 25 Tem 2016, 12:40

http://www.memurlar.net/haber/598067/ buradaki yazıya göre her şey rektörlüğün insiyatifine bırakılmış. Rektörlük isterse yurt dışındaki bursiyeri geri çağırır isterse de gönderir.
furkan61

Mesajgönderen ezgiakar » 26 Tem 2016, 11:09

Merhaba,

Üniversitede herhangi bir kadroda çalışıyor musunuz? Ben enstitü ile konuştum öğrenci olanlar için bir problem olmayacağını sadece akademisyenlerin çağrıldığını belirttiler. Ama onlar da net değildi. Ben öğrenciyim ve herhangi bir kadrom bulunmuyor. Sizin durumunuz nedir? Ben de araştırma içerisindeyim. Tübitak'a sordum onlar da net cevap veremedi maalesef.
ezgiakar

Mesajgönderen OnurGul » 28 Tem 2016, 20:36

ezgiakar yazdı:Merhaba,

Üniversitede herhangi bir kadroda çalışıyor musunuz? Ben enstitü ile konuştum öğrenci olanlar için bir problem olmayacağını sadece akademisyenlerin çağrıldığını belirttiler. Ama onlar da net değildi. Ben öğrenciyim ve herhangi bir kadrom bulunmuyor. Sizin durumunuz nedir? Ben de araştırma içerisindeyim. Tübitak'a sordum onlar da net cevap veremedi maalesef.

Hocam, öğrenciyseniz bence endişe etmenize gerek yok. Sadece üniversite personeli olanlar geri çağrılıyor. Sizin için izin, görevlendirme vs. durumları söz konusu olmadığı için kimse sizi geri çağırmaz. Başarılar...
OnurGul

Dön 2214/A Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı