Proje ekibinde doktora öğrencisi bulunması ve tez yayımlama

3501 - Kariyer Geliştirme Programı hakkındaki sorularınız için

Proje ekibinde doktora öğrencisi bulunması ve tez yayımlama

Mesajgönderen Tympa26 » 08 Ağu 2017, 14:45

Merhaba, araştırma görevlisi olarak çalıştığım bölümden bir hocamız kariyer geliştirme programınız kapsamında bir proje başvurusu yapacak ve benim tez danışmanım da projede yer alacak. Bununla ilgili olarak;
1) danışmanımın yürütücü olmaması bir sorun yaratır mı?
2) Benim doktora tezim proje çıktılarından biri olacak. Bu durumda proje literatürü, verileri, sonuçların yorumu kısacası proje sonuç raporu ve benim doktora tezimin benzerliği ne kadar olabilir?
Bu sorularla işgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar diliyorum.
Tympa26

Re: Proje ekibinde doktora öğrencisi bulunması ve tez yayıml

Mesajgönderen ARDEB » 09 Ağu 2017, 15:56

Tympa26 yazdı:Merhaba, araştırma görevlisi olarak çalıştığım bölümden bir hocamız kariyer geliştirme programınız kapsamında bir proje başvurusu yapacak ve benim tez danışmanım da projede yer alacak. Bununla ilgili olarak;
1) danışmanımın yürütücü olmaması bir sorun yaratır mı?
2) Benim doktora tezim proje çıktılarından biri olacak. Bu durumda proje literatürü, verileri, sonuçların yorumu kısacası proje sonuç raporu ve benim doktora tezimin benzerliği ne kadar olabilir?
Bu sorularla işgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Kolaylıklar diliyorum.

Değerli Araştırmacı,
1) Yaratmaz.
2) Projelerden yüksek lisans ve doktora tezleri çıkabilir. Benzerlik için herhangi yazılı bir kriter yok. Ancak, aynı metinlerin copy-paste yapılması elbette ki uygun değildir.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 3501 - Kariyer Geliştirme Programı