danışmanımdan başkası proje yürütücüm olabilir mi?

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

danışmanımdan başkası proje yürütücüm olabilir mi?

Mesajgönderen ozlem300794 » 20 Eyl 2017, 11:30

Merhabalar,

Benim Tübitak 1002 projeleriyle ilgili birkaç sorum olacaktı. Öncelikle bir devlet üniversitesinde yüksek lisans tez dönemindeyim ve aynı zamanda özel bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım.
İlk sorum, devlet üniversitesindeki danışmanım yerine çalıştığım özel üniversitedeki yetkili hocamı proje yürütücüsü olarak gösterebilir miyim?
İkinci sorum, yüksek lisans öğrencisi olduğum için projede benim konumum bursiyer mi olacak? Sadece proje yürütücüsü ve bursiyerden oluşan bir proje ekibi oluşturulabilir mi? Araştırmacı bulunması da gerekir mi?

Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim...
ozlem300794

Re: danışmanımdan başkası proje yürütücüm olabilir mi?

Mesajgönderen ARDEB » 22 Eyl 2017, 09:36

ozlem300794 yazdı:Merhabalar,
Benim Tübitak 1002 projeleriyle ilgili birkaç sorum olacaktı. Öncelikle bir devlet üniversitesinde yüksek lisans tez dönemindeyim ve aynı zamanda özel bir üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım.
İlk sorum, devlet üniversitesindeki danışmanım yerine çalıştığım özel üniversitedeki yetkili hocamı proje yürütücüsü olarak gösterebilir miyim?
İkinci sorum, yüksek lisans öğrencisi olduğum için projede benim konumum bursiyer mi olacak? Sadece proje yürütücüsü ve bursiyerden oluşan bir proje ekibi oluşturulabilir mi? Araştırmacı bulunması da gerekir mi?
Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim...

Değerli Araştırmacı,
1002 proje yürütücüsü olabilme kriterlerine uygun olan herkes (özel üniversite veya kamu üniversitesi fark etmeksizin), bahsettiğiniz projede yürütücü olabilir. "Yürütücü olarak gösterme" gibi bir tutum, uygun bir tutum değildir. Projede birinci sorumlu kişi Proje Yürütücüsü'dür.
Siz bursiyer olabilirsiniz. Proje Yürütücüsü ve bursiyerden oluşan bir ekip oluşturulabilir. Araştırmacı bulunması gibi bir şart yoktur.
Saygılarımızla.
ARDEB

Dön 1002 - Hızlı Destek Programı