Öğretim görevlisi BURSİYER olabilir mi?

1003 - Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı ve çağrıları hakkındaki sorularınız için

Öğretim görevlisi BURSİYER olabilir mi?

Mesajgönderen merzer » 20 Nis 2018, 21:13

Merhabalar;
2018 dönemi çağrısına başvurmayı düşünüyoruz. Çağrı sayfasında Bursiyer tanımı aşağıdaki şekilde verilmiştir.

Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarında lisans* ve lisansüstü (Yüksek Lisans ve Doktora) eğitimlerine devam etmekte olan "öğrenciler" veya öğrenci statüsündeki "Araştırma Görevlileri" ile doktora sonrası araştırmacılar** bursiyer olarak proje ekibinde yer alabilirler.

Doktora öğrencisi olarak eğitimine devam eden ÖĞRETİM GÖREVLİSİ kadrosundaki öğretim elemanı bu maddeye göre bursiyer olarak yazılabilir mi ?
merzer

Re: Öğretim görevlisi BURSİYER olabilir mi?

Mesajgönderen ARDEB » 21 Nis 2018, 00:17

merzer yazdı:Merhabalar;
2018 dönemi çağrısına başvurmayı düşünüyoruz. Çağrı sayfasında Bursiyer tanımı aşağıdaki şekilde verilmiştir.

Türkiye’deki yüksek öğretim kurumlarında lisans* ve lisansüstü (Yüksek Lisans ve Doktora) eğitimlerine devam etmekte olan "öğrenciler" veya öğrenci statüsündeki "Araştırma Görevlileri" ile doktora sonrası araştırmacılar** bursiyer olarak proje ekibinde yer alabilirler.

Doktora öğrencisi olarak eğitimine devam eden ÖĞRETİM GÖREVLİSİ kadrosundaki öğretim elemanı bu maddeye göre bursiyer olarak yazılabilir mi ?

Değerli Araştırmacı,
Öğrenciliği devam ediyorsa yazılabilir. Ancak, maaşlı çalışan olduğu için düşük miktarda burs alır.
Saygılarımızla,
ARDEB

Dön 1003 - Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı