Değerlendirme Süreci

4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Re: Değerlendirme Takvimi

Mesajgönderen BİTO » 30 Mar 2015, 10:26

bcavas yazdı:Değerli TUBITAK,

Nasilki basvurularin alımı sırasında bir "son basvuru tarihi" mevcutsa ve bu tarihi geciren kisilerin projeleri kabul edilemiyorsa, Doğal olarak basvuru yapan kisilerinde proje sonuclarını öğrenmeleri icin belirli bir tarih belirlenmesinin gerekli oldugunu dusunuyorum.

Yukaridaki bazi cevaplarda sonuclarin Nisan ayinda aciklanacagi bilgisine yer verilmis. Nisan ayi 30 gundur. Proje sonucunu benim gibi buyuk bir heyecanla bekleyen bir kisinin "hangi 30 gün icerisinde" sonucun aciklanacagini bilememesi ve bunun sonucunda hemen hemen her gun Tubitak ana sayfa, pesinden bilim ve toplum sayfası, pesinden basvuru sonuc sayfasini ziyaret etmektedir.

Proje sonuclarının aciklanmasi icin belirli bir tarih verilmesi bence basvuru sahiplerine verilebilecek en güzel hediyedir.

Bu onerimi özellikle dikkate almanizi dilerim.

Doç.Dr.Bulent Cavas
President-Elect
The International Council of Associations for Science Education (ICASE)
http://www.icaseonline.net

Associate Professor of Science Education
Dokuz Eylul University
Faculty of Education
Department of Science Education
Buca-Izmir/TURKEY

Sayın İlgili,

Proje değerlendirme sonuçları, resmi süreci içerisinde Başkanlık onayı alındıktan sonra ilan edilir. Yönetimden çıkacak yazılı olurun (imza) tarihi Müdürlüğümüz tarafından öngörülemeyeceğinden duyuru tarihi ile ilgili bir planlama yapmamız mümkün değil. Resmi onaylar alındıktan sonra ivedilikle - muhtemelen gün içerisinde - web sayfasında duyurulacağından emin olabilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen meraklı-araş » 08 Nis 2015, 13:00

Sayın Yetkili,

Proje başvuru sonuçları hâlâ açıklanmadı. En azından projelerin imzaya sunulup sunulmadığını öğrenebilir miyiz? Her gün ve her saat başı açıklanmış mı diye bakıyoruz. Kabul edildikten sonra yapmamız gereken iş ve işlemleri de düşünürseniz şimdiden stresimiz arttı. Lütfen bilgi verir misiniz? Teşekkür ederiz.
meraklı-araş

Mesajgönderen BİTO » 08 Nis 2015, 13:11

meraklı-araş yazdı:Sayın Yetkili,

Proje başvuru sonuçları hâlâ açıklanmadı. En azından projelerin imzaya sunulup sunulmadığını öğrenebilir miyiz? Her gün ve her saat başı açıklanmış mı diye bakıyoruz. Kabul edildikten sonra yapmamız gereken iş ve işlemleri de düşünürseniz şimdiden stresimiz arttı. Lütfen bilgi verir misiniz? Teşekkür ederiz.

Sayın İlgili,

Desteklenecek projeleri bütçe durumuna göre değerlendirip karar veren yer TÜBİTAK Başkanlık'tır. Süreçte Müdürlüğümüzden kaynaklanan bir gecikme ya da ihmal söz konusu değildir. Resmi olur tarafımıza ulaştığı anda sonuçlar web sitemizde ilan edilecektir. Ancak olurun çıkış tarihi bizim elimizde olan bir durum olmadığından maalesef ilan tarihiyle ilgili bir öngörüde bulunamıyoruz.

Saygılarımızla.
BİTO

Re: Değerlendirme Süreci

Mesajgönderen temelg » 11 Nis 2015, 20:26

2015 yılında desteklenmeye uygun bulunan proje sayısı neden 39 . gecen yıllar bu sayı 50 ve üzeri iken bu düşüşün nedenini yazarmısınız... Birde her sene sayısı 10 un üzerinde olan üniversite öğrencileri için olan doğa eğitimleri bu sene neden çok çok az... hatta yok gibi...
temelg

Mesajgönderen BİTO » 13 Nis 2015, 10:47

temelg yazdı:2015 yılında desteklenmeye uygun bulunan proje sayısı neden 39 . gecen yıllar bu sayı 50 ve üzeri iken bu düşüşün nedenini yazarmısınız... Birde her sene sayısı 10 un üzerinde olan üniversite öğrencileri için olan doğa eğitimleri bu sene neden çok çok az... hatta yok gibi...

Sayin Ilgili,

Panel degerlendirme sonuclari Baskanlik Makami'na sunulmus ve butceyle orantili olarak Baskanlik tarafindan ilan edilen listenin desteklenmesine karar verilmistir.

Saygilarimizla.
BİTO

Mesajgönderen SelmaYildiz » 18 Ağu 2015, 11:21

Merhaba,

Bende yakın bir zamanda değerlendirme gönderdim sizlere. Sonuç olarak bana telefon ile mi yok email adresi ile mi göndereceksiniz. Tam değerlendirme süresi nedir?
SelmaYildiz

Mesajgönderen BİTO » 27 Ağu 2015, 20:17

SelmaYildiz yazdı:Merhaba,

Bende yakın bir zamanda değerlendirme gönderdim sizlere. Sonuç olarak bana telefon ile mi yok email adresi ile mi göndereceksiniz. Tam değerlendirme süresi nedir?

Merhaba Selma Hanim,

Tam olarak neyin degerlendirmesini gonderdiniz, bilgi verebilir misiniz?

Saygilarimizla.
BİTO

Mesajgönderen cihann » 04 Nis 2016, 23:24

Tam değerlendirme süresi ne kadardır. Sonuçlar mail ve telefon yolu ile mi iletiliyor ?
cihann

Mesajgönderen BİTO » 07 Nis 2016, 15:30

cihann yazdı:Tam değerlendirme süresi ne kadardır. Sonuçlar mail ve telefon yolu ile mi iletiliyor ?

Sayın İlgili,

Bu ay içerisinde sonuçların açıklanması öngörülmektedir. Desteklenen projelerin listesi web sitesinde ilan edilirken red gerekçeleri proje öneri sahiplerine posta ya da e-posta yoluyla gönderilecektir.

Saygılarımızla.
BİTO

Değerlendirme Süreci

Mesajgönderen bzdb » 12 May 2016, 11:36

Sayın yetkili,

2015 Aralık çağrısı ile yaptığım proje başvurusu desteklenenen projeler arasında yer almamaktadır. İnternet sayfanızda "Projesi kabul edilmeyen öneri sahiplerine red gerekçeleri e-posta/posta yoluyla iletilecektir." yazmasına ve proje sonuçlarının 21 Nisan 2016 tarihinde açıklanmasına rağmen, tarafıma, bugün itibarı ile halen bir red gerekçesi ulaşmamıştır.

Gelecek başvurularıma ışık tutması adına, red gerekçesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Konu ile ilgili bilginin tarafıma nasıl ulaştırılacağı ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. ve mümkün olan en kısa zamanda konu ile ilgili bilginin tarafıma ulaştırılmasını rica ediyorum.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
bzdb

Değerlendirme Süreci

Mesajgönderen bzdb » 17 May 2016, 15:15

Sayın yetkili,

2015 Aralık çağrısı ile yaptığım proje başvurusu desteklenenen projeler arasında yer almamaktadır. İnternet sayfanızda "Projesi kabul edilmeyen öneri sahiplerine red gerekçeleri e-posta/posta yoluyla iletilecektir." yazmasına ve proje sonuçlarının 21 Nisan 2016 tarihinde açıklanmasına rağmen, tarafıma, bugün itibarı ile halen bir red gerekçesi ulaşmamıştır.

Gelecek başvurularıma ışık tutması adına, red gerekçesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Konu ile ilgili bilginin tarafıma nasıl ulaştırılacağı ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
bzdb

Önceki

Dön 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı