Sağlık Hizmeti Alımı

4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Sağlık Hizmeti Alımı

Mesajgönderen BİTO03 » 07 Kas 2013, 10:36

Proje önerisinde sağlık hizmeti alınması öngörülüyorsa, örneğin bir hemşire ya da bir doktor proje boyunca görev alacaksa Ayrıntılı Bütçe Tablosunda, Hizmet Alımları kısmında, ekonomik kod Etüt-Bilirkişi Ekspertiz veya Diğer Hizmet Alımları seçilerek, iş tanımı kısmında gerekli açıklama (Örn: 1 hemşirenin/ doktorun 5 gün boyunca görevlendirilmesi vb.) yapılmalıdır.
BİTO03

Re: Sağlık Hizmeti Alımı

Mesajgönderen farukaslan » 08 Kas 2013, 14:55

Sayın ilgili
Sağlık memuru görevlendirilmesinde sakınca varmı dır.
hemşireyle aynı görevleri yaptığı belirtiliyor. Bütçenin dışında
Ek B de gruba eşlik edecek bir sağlık görevlisi bulundurmak zorunludur.) ek b de belittim
ücretini yazmadım sadece ayrıntılı bütçede yazdım problem olurmu

teşekkürler.
farukaslan

Mesajgönderen BİTO03 » 08 Kas 2013, 17:24

farukaslan yazdı:Sayın ilgili
Sağlık memuru görevlendirilmesinde sakınca varmı dır.
hemşireyle aynı görevleri yaptığı belirtiliyor. Bütçenin dışında
Ek B de gruba eşlik edecek bir sağlık görevlisi bulundurmak zorunludur.) ek b de belittim
ücretini yazmadım sadece ayrıntılı bütçede yazdım problem olurmu

teşekkürler.

Sayın Faruk Bey,
Sorunuz tam anlaşılamamakla birlikte sağlık memuru yazılabilir. Ayrıntılı Bütçe Tablosunda, belirttiğimiz şekilde bütçe talebi yapabilirsiniz.
Bilginize.
BİTO03

Mesajgönderen farukaslan » 08 Kas 2013, 20:51

Ek B de gruba eşlik edecek bir sağlık görevlisi bulundurmak zorunludur.) Ek B için başvuru formunda yer alan açıklamada bulunmaktadır.

Ek B de kutucuk acılınca sağlıkçı çıkmıyor. ben mesleği kısmına sağlıkçı yazarak Ek B yedyukarıdaki açıklamadan dolayı sağlıkçı yazdım. Ücretini Ek F de ifade ettiğiniz şekliyle belirttim.

Ek B de belirtmem doğrumudur.

Teşekkürler
farukaslan

Mesajgönderen BİTO » 11 Kas 2013, 10:08

farukaslan yazdı:Ek B de gruba eşlik edecek bir sağlık görevlisi bulundurmak zorunludur.) Ek B için başvuru formunda yer alan açıklamada bulunmaktadır.

Ek B de kutucuk acılınca sağlıkçı çıkmıyor. ben mesleği kısmına sağlıkçı yazarak Ek B yedyukarıdaki açıklamadan dolayı sağlıkçı yazdım. Ücretini Ek F de ifade ettiğiniz şekliyle belirttim.

Ek B de belirtmem doğrumudur.

Teşekkürler

Sayın İlgili,

İsmi vs. belirlenmişse Ek-B'de belirtebilirsiniz.

İyi çalışmalar.
BİTO

sağlık hizmet alımı

Mesajgönderen umit67 » 11 Kas 2013, 16:33

Sayın yetkili

Projede eğitmen görevi bulunan ve hekim olan aynı kişiyi Sağlık görevlisi olarak yazabilir miyim?
Ümit Zeybek
umit67

Re: sağlık hizmet alımı

Mesajgönderen BİTO03 » 11 Kas 2013, 17:51

umit67 yazdı:Sayın yetkili

Projede eğitmen görevi bulunan ve hekim olan aynı kişiyi Sağlık görevlisi olarak yazabilir miyim?
Ümit Zeybek

Merhaba,
Evet yazabilirsiniz ancak ücret veremezsiniz. Bir kişi sadece bir görev tanımı ile ücret alabilir.
Bilgilerinize sunulur.
BİTO03

Mesajgönderen haraton » 11 Kas 2013, 21:26

Merhaba, sağlık personeline ayırmamız gereken bütçe ne kadardır? Hizmet alımları tablosunda sağlık personeline de yer verilecek mi? Tesekkurler, iyi çalışmalar.
haraton

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 10:50

haraton yazdı:Merhaba, sağlık personeline ayırmamız gereken bütçe ne kadardır? Hizmet alımları tablosunda sağlık personeline de yer verilecek mi? Tesekkurler, iyi çalışmalar.

Sayın İlgili,

Projedeki sağlık personelinin aylık gelirinin günlük hesabına göre, projede görev alacağı gün sayısı kadar bütçe hesaplayabilirsiniz. Ancak proje desteklenmeye karar verildiği zaman yapılacak bütçe revizyonunda, gerektiği durumlarda bu miktar revize edilebilir.

Hizmet alımları tablosuna yazabilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen huseker » 12 Kas 2013, 16:45

Sayın İlgili;
Sağlık Hizmeti alınacak personel mutlaka hemşire,doktor vs mi olmalı,
yoksa İşyeri sağlığı ve Güvenliği uzmanı (İSG) olanlarda da yardım ve hizmet alınabilir mi
huseker

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 17:32

huseker yazdı:Sayın İlgili;
Sağlık Hizmeti alınacak personel mutlaka hemşire,doktor vs mi olmalı,
yoksa İşyeri sağlığı ve Güvenliği uzmanı (İSG) olanlarda da yardım ve hizmet alınabilir mi

Sayın İlgili,

İlkyardım konusunda deneyimli biri olması gerekmektedir. Sağlık görevlisinin yetkinliği konusunda karar panel tarafından verilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen sezencamci » 09 Ara 2014, 16:27

etkinlikler için üniversite salonlarını kullanmayı düşünüyoruz. bu noktada üniversitemizin 24 saat güvenliği olacak. ve aynı noktada üniversitenin tam teşekküllü bir Medikosu bulunmakta. bizim projemizde öğretmenler ile çalışacağız. yine güvenlik ve sağlık personeli gerekli midir?
sezencamci

Ambulans

Mesajgönderen cektrony » 10 Ara 2014, 02:18

Merhaba sayın ilgili,
Proje öneri formunun 4.3 maddesinde geçen "Proje etkinlikleri süresince bir ambulans bulundurmak zorunludur." ibaresinde geçen etkinliklere teorik çalışmalar da dahil midir? Ayrıca üniversite yerleşkesinde yapılan etkinlikler için üniversitenin mevcut ambulansı yeterli midir?
cektrony

Mesajgönderen BİTO » 10 Ara 2014, 10:30

sezencamci yazdı:etkinlikler için üniversite salonlarını kullanmayı düşünüyoruz. bu noktada üniversitemizin 24 saat güvenliği olacak. ve aynı noktada üniversitenin tam teşekküllü bir Medikosu bulunmakta. bizim projemizde öğretmenler ile çalışacağız. yine güvenlik ve sağlık personeli gerekli midir?

Sayın İlgili,

Projede alınan güvenlik ve sağlık önlemleri yapılabilirlik kriterinde panel tarafından değerlendirilmektedir. Bu nedenle sorunuza ilişkin bir yorum yapamıyoruz.

Saygılarımızla.
BİTO

Re: Ambulans

Mesajgönderen BİTO » 10 Ara 2014, 10:35

cektrony yazdı:Merhaba sayın ilgili,
Proje öneri formunun 4.3 maddesinde geçen "Proje etkinlikleri süresince bir ambulans bulundurmak zorunludur." ibaresinde geçen etkinliklere teorik çalışmalar da dahil midir? Ayrıca üniversite yerleşkesinde yapılan etkinlikler için üniversitenin mevcut ambulansı yeterli midir?

Sayın İlgili,

Ambulans bulundurma zorunluluğu bulunmamaktadır, ilgili ifade sonradan değiştirilmiştir. Yeterli sağlık önlemini almış olmanız ve bununla ilgili planlarınızı ayrıntılı bir şekilde yazmış olmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen no17a » 17 Ara 2014, 18:06

Sayın İlgili,
Katılımcılardan bir kısmını görme ve işitme engelli olanlardan almak istiyoruz. Bu durumda uluslararası ilk yardım sertifikasına sahip birisinden hizmet almak yeterli midir? Yoksa bir projeye bir doktor tahsis etmeli miyiz?
Teşekkürler.
no17a

Mesajgönderen BİTO » 17 Ara 2014, 18:13

no17a yazdı:Sayın İlgili,
Katılımcılardan bir kısmını görme ve işitme engelli olanlardan almak istiyoruz. Bu durumda uluslararası ilk yardım sertifikasına sahip birisinden hizmet almak yeterli midir? Yoksa bir projeye bir doktor tahsis etmeli miyiz?
Teşekkürler.

Sayın İlgili,

Hedef kitle özel durumlu, engelli kişilerden seçildiğinde sağlık tedbirlerinin daha kapsamlı olması beklenebilir. Bu durum panelde uzmanlar tarafından değerlendirilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen okanekim » 22 Ara 2014, 17:45

Sayın Yetkili;

Projenin gerçekleştirileceği yer olan kurumumuzda (üniversite) halihazırda, mesai saatleri dahilinde bir tıp doktoru (kurum doktorumuz) mutlaka bulunmaktadır. Fakat aynı kişi değil, dönemsel olarak bu kişiler rotasyonel olarak değişmektedir. Bu kişinin ismini bu sebeple EK-B'de direkt olarak yazamıyoruz. Bu durumu formlarda nasıl açıklayalım? Yoka farklı bir sağlık görevlisi mi bulalım? Sağlık görevlisinden anlaşılan tam olarak kimdir?
okanekim

Mesajgönderen BİTO » 22 Ara 2014, 18:00

okanekim yazdı:Sayın Yetkili;

Projenin gerçekleştirileceği yer olan kurumumuzda (üniversite) halihazırda, mesai saatleri dahilinde bir tıp doktoru (kurum doktorumuz) mutlaka bulunmaktadır. Fakat aynı kişi değil, dönemsel olarak bu kişiler rotasyonel olarak değişmektedir. Bu kişinin ismini bu sebeple EK-B'de direkt olarak yazamıyoruz. Bu durumu formlarda nasıl açıklayalım? Yoka farklı bir sağlık görevlisi mi bulalım? Sağlık görevlisinden anlaşılan tam olarak kimdir?

Sayın İlgili,

Etkinliklerin içeriğine (risk teşkil etmesi vs.) ve hedef kitlenin yapısına göre (engelli durumu, okul öncesi vb.) sağlık görevlisinin uzmanlık alanı değişebilir. Bu yüzden bu konuda bir yönlendirme yapamıyoruz ancak yetişkinlere yapılan ve kampüs içinde risk içermeyen etkinliklerde hemşire vb. acil yardımda bulunabilecek kişilerin görevlendirilmesi yeterli görülebilir.

Ek-B'de sağlık görevlisini belirtmenize gerek yok. Önemli olan EK-F'de diğer hizmet alımları kaleminde sağlık hizmet alımı olarak toplam ücreti talep etmeniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Dön 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı