4005 - Şehir Dışı Katılımcılar

4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

4005 - Şehir Dışı Katılımcılar

Mesajgönderen muharremkucuk » 19 Oca 2016, 11:35

Sayın İlgili,

4005 projesinde şehir dışından, farklı illerden gelmesi öngörülen 100 kadar katılımcı mevcut.

Şu an hangi illerden, hangi sayıda geleceği belli değil. Bu kişilerin giderlerini bütçeye nasıl yansıtmalıyız ve bütçede hangi kaleme yazmalıyız? Bu kişilerin yol giderlerine ilişkin proforma/teklif mektubunu nasıl almalıyız?

İyi çalışmalar
muharremkucuk

Re: 4005 - Şehir Dışı Katılımcılar

Mesajgönderen BİTO » 19 Oca 2016, 12:22

muharremkucuk yazdı:Sayın İlgili,

4005 projesinde şehir dışından, farklı illerden gelmesi öngörülen 100 kadar katılımcı mevcut.

Şu an hangi illerden, hangi sayıda geleceği belli değil. Bu kişilerin giderlerini bütçeye nasıl yansıtmalıyız ve bütçede hangi kaleme yazmalıyız? Bu kişilerin yol giderlerine ilişkin proforma/teklif mektubunu nasıl almalıyız?

İyi çalışmalar

Sayın İlgili,

Dezavantajlı kitleden seçilmediği sürece katılımcıların seyahat giderleri karşılanmaz. Sadece proje ekibininki ödenir.

Katılımcıların diğer giderlerini (konaklama, iaşe vb.) Çağrı Metni'ndeki sınırlara bağlı kalarak hesaplayıp, proje önerisinde sunmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen cihatkorkmaz » 14 Oca 2017, 09:02

Sayın Yetkili,
Yeni dönemde başvurmayı planladığımız projemizde etkinliklerimizin hedef kitlesi öğretmenlerdir ve tüm Türkiye'den belli bir grubu kapsamaktadır. Biz öğretmenlere yönelik çalışmalarımızı da seminer haftasında yapmayı planlıyoruz; bunun için öğretmenlerin o tarihlerde izinli sayılmaları ve geliş gidişinde sorun yaşamayacakları konusunda TÜBİTAK ile Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanmış herhangi bir protokol var mıdır? Eğer yoksa izin konusunu nasıl çözeceğimiz konusunda bize yol gösterebilir misiniz?
İyi çalışmalar...
cihatkorkmaz

Mesajgönderen BİTO » 16 Oca 2017, 09:28

cihatkorkmaz yazdı:Sayın Yetkili,
Yeni dönemde başvurmayı planladığımız projemizde etkinliklerimizin hedef kitlesi öğretmenlerdir ve tüm Türkiye'den belli bir grubu kapsamaktadır. Biz öğretmenlere yönelik çalışmalarımızı da seminer haftasında yapmayı planlıyoruz; bunun için öğretmenlerin o tarihlerde izinli sayılmaları ve geliş gidişinde sorun yaşamayacakları konusunda TÜBİTAK ile Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanmış herhangi bir protokol var mıdır? Eğer yoksa izin konusunu nasıl çözeceğimiz konusunda bize yol gösterebilir misiniz?
İyi çalışmalar...

Merhaba,

TÜBİTAK'ın programla ilgili MEB ile yaptığı bir protokol bulunmamaktadır. Projeyle ilgili her türlü izinin alınması ve işbirliğine gidilecek kurumlarla yazışmaların yürütülmesi yürütücünün sorumluluğundadır.

İyi çalışmalar.
BİTO

Dön 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı