Mevzuat

4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Mevzuat

Mesajgönderen BİTO » 30 Eyl 2013, 09:21

4005 Programının mevzuatı ile ilgili sorularınızı buradan iletebilirsiniz.
BİTO

Re: Mevzuat

Mesajgönderen tugrulyumak » 25 Eki 2013, 14:40

İyi günler, yürütücü olabilme koşulları yazılı olmasına rağmen, birleştirilmiş yüksek lisans doktora programı öğrencileri için yürütücü olma durumu açık değildir.
Doktora yeterliliğini vermiş birleştirilmiş yüksek lisans doktora öğrencileri de yürütücü olabilir mi?
tugrulyumak

Mesajgönderen BİTO » 25 Eki 2013, 16:51

tugrulyumak yazdı:İyi günler, yürütücü olabilme koşulları yazılı olmasına rağmen, birleştirilmiş yüksek lisans doktora programı öğrencileri için yürütücü olma durumu açık değildir.
Doktora yeterliliğini vermiş birleştirilmiş yüksek lisans doktora öğrencileri de yürütücü olabilir mi?

Sayın İlgili,

İdari ve Mali Esaslar'da belirtildiği gibi proje yürütücüsünün en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olması gerekmektedir. Bu durumda bütünleşik lisansüstü programlarından mezun olmamış kişiler bu koşulu sağlamış sayılamazlar. Ancak bu programdan mezun doktoralı kişiler proje yürütücüsü olabilir.

İlginiz için teşekkür eder, iyi çalışmalar.
BİTO

Mesajgönderen hgullu » 06 Kas 2013, 13:13

Iyi gunler, 4005 kodlu projede egitmen olmanin sinirlamalari hakkkinda bilgi verebilir misiniz. TUBITAK destekli projelerde, bursiyer ya da arastirmaci olmak, buna engel teskil eder mi? Engel olusturmuyorsa, bursiyer/arastirmaci/egitmen olabilme sinirlamalari nedir? kac projede gorev alinabilir?
Tesekkurler
hgullu

Mesajgönderen BİTO » 06 Kas 2013, 14:02

hgullu yazdı:Iyi gunler, 4005 kodlu projede egitmen olmanin sinirlamalari hakkkinda bilgi verebilir misiniz. TUBITAK destekli projelerde, bursiyer ya da arastirmaci olmak, buna engel teskil eder mi? Engel olusturmuyorsa, bursiyer/arastirmaci/egitmen olabilme sinirlamalari nedir? kac projede gorev alinabilir?
Tesekkurler

Sayın İlgili,

Sınırlamalarla ilgili olarak öncelikle İdari ve Mali Esaslar'ın 2-c maddesini okuyunuz.

Eğitmen sınırlandırmasına başvuru esnasında değil, proje desteklenmeye karar verildiği durumda dikkat edilmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen bakarsu » 15 Kas 2013, 14:28

Merhaba

4004 ve 4005 çağrıları 2013 senesi için erken tarihlerede alınması bu iki destek programı için bundan sonra artık yılda 2 kez başvuru alınacağınımı anlamına geliyor?

Teşk
bakarsu

Mesajgönderen BİTO » 15 Kas 2013, 17:45

bakarsu yazdı:Merhaba

4004 ve 4005 çağrıları 2013 senesi için erken tarihlerede alınması bu iki destek programı için bundan sonra artık yılda 2 kez başvuru alınacağınımı anlamına geliyor?

Teşk

Sayın İlgili,

Çağrıya Başkanlık'tan alınan yazılı onayla çıkılır ve bu durum bütçe vb. durumlara göre değişebilir. Bir sonraki çağrının ne zaman olacağı kesin değildir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen eyucel » 10 Mar 2014, 13:46

İDARİ VE MALİ ESASLAR bölümünde proje yürütücüsü olmanın koşulu; "Bir üniversitede veya kamu kurum/kuruluşunda tam zamanlı
personel kadrosunda olmak," iken 4005 sayfasına "En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ve bir üniversitede tam zamanlı akademik personel kadrosunda bulunmak" olarak ifade edilmektedir. Ben Atılım Üniversitesinde tam zamanlı idari personelim ve tezli yüksek lisans sahibiyim. Bu durumda ben bir kurala göre başvurabiliyorum, bir kurala göre başvuramıyorum. Hangisi doğru acaba? Teşekkürler
eyucel

Mesajgönderen BİTO » 10 Mar 2014, 22:23

eyucel yazdı:İDARİ VE MALİ ESASLAR bölümünde proje yürütücüsü olmanın koşulu; "Bir üniversitede veya kamu kurum/kuruluşunda tam zamanlı
personel kadrosunda olmak," iken 4005 sayfasına "En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ve bir üniversitede tam zamanlı akademik personel kadrosunda bulunmak" olarak ifade edilmektedir. Ben Atılım Üniversitesinde tam zamanlı idari personelim ve tezli yüksek lisans sahibiyim. Bu durumda ben bir kurala göre başvurabiliyorum, bir kurala göre başvuramıyorum. Hangisi doğru acaba? Teşekkürler

Sayın İlgili,

Başvuru koşulları çağrıya özel değişiklik gösterebilmektedir. Çağrı Metni'nde yer alan proje yürütücüsü olma koşulları dikkate alınmaktadır. Eğer bir üniversitede tam zamanlı çalışıyorsanız ve en az tezli yüksek lisans derecesine sahipseniz Esaslar ve Çağrı Metni'nde belirtilen şartları sağlıyorsunuz demektir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen atekbiyik » 10 Ara 2014, 17:49

Merhaba, projelerden görev alma ile ilgili kısıtlamalarla ilgili bir sorum olacak:

Bir kişi 5000 e-kitap programında yürütücü olarak başvuru yaptığında, aynı başvuru döneminde 4005 veya 4004 kodu projelerde uzman ya da eğitmen olarak görev alabilir mi? 5000 kodlu programın çagrı metninde olabilir şeklinde görünüyor ancak 4005'in çağrı metninde daha fazla kısıtlama görünüyor. Kısa sürede bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler...
atekbiyik

Mesajgönderen BİTO » 10 Ara 2014, 18:27

atekbiyik yazdı:Merhaba, projelerden görev alma ile ilgili kısıtlamalarla ilgili bir sorum olacak:

Bir kişi 5000 e-kitap programında yürütücü olarak başvuru yaptığında, aynı başvuru döneminde 4005 veya 4004 kodu projelerde uzman ya da eğitmen olarak görev alabilir mi? 5000 kodlu programın çagrı metninde olabilir şeklinde görünüyor ancak 4005'in çağrı metninde daha fazla kısıtlama görünüyor. Kısa sürede bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler...

Sayın İlgili,

4000 ile 5000 kodlu projeler farklı mevzuatlara göre uygulanmaktadır. 5000 kodlu bir projede yürütücüyseniz 4000 kodlu bir projede en fazla bir eğitmen olarak görev alabilirsiniz. Ancak hem 5000 hem de 4000 kodlu projeniz başvuru aşamasındaysa 5000e yürütücü ve 4000e uzman olarak proje sunduğunuzda ikisi de desteklenmesine karar verildiği durumda 4000 mevzuatına göre 5000deki yürütücülük görevinden ya da 4000deki uzmanlık görevinden ayrılmanız gerekir.

Saygılarımızla.
BİTO

Dön 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı