Sağlık Hizmeti Alımı

4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Sağlık Hizmeti Alımı

Mesajgönderen BİTO03 » 07 Kas 2013, 10:37

Proje önerisinde sağlık hizmeti alınması öngörülüyorsa, örneğin bir hemşire ya da bir doktor proje boyunca görev alacaksa Ayrıntılı Bütçe Tablosunda, Hizmet Alımları kısmında, ekonomik kod Etüt-Bilirkişi Ekspertiz veya Diğer Hizmet Alımları seçilerek, iş tanımı kısmında gerekli açıklama (Örn: "1 hemşirenin/ doktorun 5 gün boyunca görevlendirilmesi" vb.) yapılmalıdır.
BİTO03

Re: Sağlık Hizmeti Alımı

Mesajgönderen nurix » 12 Kas 2013, 17:14

Sayın yetkili,
Sağlık görevlisinin ücretini siz mi tayin edeceksiniz? Değilse sağlık görevlisinden aldığımız hizmet için proforma almak mecburiyetinde miyiz?

İyi çalışmalar
nurix

Mesajgönderen BİTO » 12 Kas 2013, 17:38

nurix yazdı:Sayın yetkili,
Sağlık görevlisinin ücretini siz mi tayin edeceksiniz? Değilse sağlık görevlisinden aldığımız hizmet için proforma almak mecburiyetinde miyiz?

İyi çalışmalar

Sayın ilgili,

Sağlık görevlisinin ücretini, görevlinin aylık maaşının gündeliğine eş gelecek şekilde planlayıp sizin talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kişiden değil de firmadan hizmet alıyorsanız imzalı proformasını da sunabilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen usari » 16 Ara 2014, 14:06

Sayın Yetkili,
4005 kapsamında öğretmenlere yönelik yenilikçi öğretim uygulamaları şeklinde proje hazırlıyoruz. Proje kapsamında etkinlikler üniversite kampüs alanı içerisinde yapılacak ve tıp fakültesi aynı yerleşkede bulunuyor. projede öğretim uygulamalarına yönelik sınıfiçi etkinlik geliştirme ve uygulama çalışmaları yapılacaktır. Sağlık riski olan bir proje olarak görülmeyebilir. Bu durumda gerek projenin tıp fakültesi ile aynı yerleşke içerisinde gerçekleştirilmesi gerekse risk faktörü içermemesi durumlarını düşündüğümüzde her şeye rağmen sağlık hizmeti alımı yapmamız gerekir mi?, zorunlu mu? ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
usari

Mesajgönderen BİTO » 16 Ara 2014, 15:28

usari yazdı:Sayın Yetkili,
4005 kapsamında öğretmenlere yönelik yenilikçi öğretim uygulamaları şeklinde proje hazırlıyoruz. Proje kapsamında etkinlikler üniversite kampüs alanı içerisinde yapılacak ve tıp fakültesi aynı yerleşkede bulunuyor. projede öğretim uygulamalarına yönelik sınıfiçi etkinlik geliştirme ve uygulama çalışmaları yapılacaktır. Sağlık riski olan bir proje olarak görülmeyebilir. Bu durumda gerek projenin tıp fakültesi ile aynı yerleşke içerisinde gerçekleştirilmesi gerekse risk faktörü içermemesi durumlarını düşündüğümüzde her şeye rağmen sağlık hizmeti alımı yapmamız gerekir mi?, zorunlu mu? ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Sayın İlgili,

Yeterli sağlık tedbirinin alınıp alınmadığına panel değerlendirmesinde karar verilmektedir. Proje etkinliklerinin içeriği ve sizin sunmuş olduğunuz acil durum planlamasına göre bu konuda değerlendirme yapılmaktadır.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen erhan.ozalp » 23 Ara 2014, 16:40

Sayın Yetkili;
Proje öneri formunda, tüm aktivitelerde ambulans bulundurma zorunludur denilmektedir. Projemizin bazı etkinlikleri kapalı ortamlarda, bazıları arazide gerçekleşecektir. Bu durumda otelde veya başka bir kapalı alanda gerçekleşen etkinliklerde ambulans zorunlu mudur? Sadece sağlık personeli görevlendirebilir miyiz? Sağlık personeli görevlendirebilirsek ücretlendirmeyi nasıl yapacağız. Teşekkürler...
erhan.ozalp

Mesajgönderen BİTO » 23 Ara 2014, 16:54

erhan.ozalp yazdı:Sayın Yetkili;
Proje öneri formunda, tüm aktivitelerde ambulans bulundurma zorunludur denilmektedir. Projemizin bazı etkinlikleri kapalı ortamlarda, bazıları arazide gerçekleşecektir. Bu durumda otelde veya başka bir kapalı alanda gerçekleşen etkinliklerde ambulans zorunlu mudur? Sadece sağlık personeli görevlendirebilir miyiz? Sağlık personeli görevlendirebilirsek ücretlendirmeyi nasıl yapacağız. Teşekkürler...

Sayın İlgili,

Öneri formundaki ifade sonradan değiştirilmiştir. Ambulans bulundurma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sağlık personeli görevlendirmeniz yeterli olacaktır. Görevlendireceğiniz kişinin çalışmış olduğu yerden aldığı maaşın günlük ücretine göre ücretlendirmesini yapabilirsiniz. Eğitmen ücretlendirmesiyle orantılı olacak şekilde de belirleyebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Dön 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı