proje danışman öğretmenleri

4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile ilgili sorularınız için

danışman öğretmen isimleri

Mesajgönderen 18070478094 » 14 May 2014, 14:36

merhaba, okulumuzda bilim fuarı düzenledik ve şimdi bilgileri sisteme giriyoruz. Okulumuzda düzenlediğimiz fuarda proje yürütücüsü olarak bulunuyorum ancak 2 projede danışman öğretmen olarak görev yaptım sisteme kendimi danışman öğretmen olarak girsem problem olur mu ?
18070478094

Re: danışman öğretmen isimleri

Mesajgönderen BİTO » 14 May 2014, 17:26

18070478094 yazdı:merhaba, okulumuzda bilim fuarı düzenledik ve şimdi bilgileri sisteme giriyoruz. Okulumuzda düzenlediğimiz fuarda proje yürütücüsü olarak bulunuyorum ancak 2 projede danışman öğretmen olarak görev yaptım sisteme kendimi danışman öğretmen olarak girsem problem olur mu ?

Sayın İlgili,

Yürütücülerin danışman öğretmen olarak görev almasında bir sıkıntı olmadığı için isminizi sisteme girebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

proje danışman öğretmenleri

Mesajgönderen sbl » 12 Mar 2015, 18:12

Sayın yetkili , yatılı okulda görev yapmaktayım ve ilkokul ortaokul birlikte eğitim görmektedir. Sınıf öğretmenlerimiz 5-8. sınıf öğrencilerine projelerinde danışmanlık yapabilirler mi ?
sbl

Re: proje danışman öğretmenleri

Mesajgönderen BİTO » 13 Mar 2015, 15:13

sbl yazdı:Sayın yetkili , yatılı okulda görev yapmaktayım ve ilkokul ortaokul birlikte eğitim görmektedir. Sınıf öğretmenlerimiz 5-8. sınıf öğrencilerine projelerinde danışmanlık yapabilirler mi ?

Sayın İlgili,

Hangi okul adına başvuru yapıldıysa sadece o okulda kadrosu bulunan öğretmenlere danışmanlık yaptığı için ekspertiz ücreti verilebilir. Bunun dışında okul dışındaki öğretmenler gönüllü olarak katkı verebilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen kadimustafa » 13 Mar 2015, 23:50

Ekspertiz ücreti nedir? Açıklayabilirmisiniz?
kadimustafa

Mesajgönderen BİTO » 16 Mar 2015, 10:35

kadimustafa yazdı:Ekspertiz ücreti nedir? Açıklayabilirmisiniz?

Sayın İlgili,

Ekspertiz ücretleri İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından danışman öğretmenlere verilebilen bir ücret bildiğimiz kadarıyla. TÜBİTAK tarafından verilmediği için ayrıntılı bilgiyi MEB'den edinebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen mehmetcemil19 » 19 Mar 2015, 22:29

Hocam ekspertiz dediğimiz kişi danışman öğretmen (proje yürütücüsü) anladığım kadarıyla. Konuda yanıtlanan ise öğretmenler bilim fuarlarıyla ilgili verebildiği ek ders karşılığı yapılan egzersizlerdir. Yani proje yürütücüsü hariç hiç kimse egzersiz veremez gibi anlaşılıyor.
mehmetcemil19

Mesajgönderen medineozdemir » 24 Mar 2015, 13:41

Sayin yetkili,
Gorev yaptigim okul ilkokul ve ortaokul olarak egitim vermektedir. Ben ilkokulda kadrosu bulunan bir sinif ogretmeniyim basvurum onaylandi ve hibe edilen 5000 tl hesabima yatirildi. Ortaokul ogrencileriyle calisiyorum ayni zamanda ortaokuldan fen bilgisi ogretmenimizde bu projede yer aliyor. Daha sonra bir sıkıntı cikar mi?
medineozdemir

Mesajgönderen BİTO » 24 Mar 2015, 15:39

medineozdemir yazdı:Sayin yetkili,
Gorev yaptigim okul ilkokul ve ortaokul olarak egitim vermektedir. Ben ilkokulda kadrosu bulunan bir sinif ogretmeniyim basvurum onaylandi ve hibe edilen 5000 tl hesabima yatirildi. Ortaokul ogrencileriyle calisiyorum ayni zamanda ortaokuldan fen bilgisi ogretmenimizde bu projede yer aliyor. Daha sonra bir sıkıntı cikar mi?

Sayın İlgili,

5 ve üstü sınıflarda okuyan öğrencileirnizin bulunması durumunda sorun olmaz.

Saygılarımızla.
BİTO

Projelerdeki Danışman Öğretmenler

Mesajgönderen memo_gk » 28 Mar 2015, 20:32

iyi günler. Okulumuzda bilim fuarı konusunda öğrencilerimizden gelen heves ve çabalar gayet güzel. Ama proje yürütücüsü olarak öğretmenleri şevklendirmeme ve yol göstermeme rağmen, öğretmenlerimiz öğrencilere danışmanlık yapmak istemiyorlar. öğrenciler öğretmenlerden gerekli yardımı alamamaktan korkup proje çıkaramıyorlar. Proje Yürütücüsü olarak kendim tüm öğrencilere araştırmalarında yol gösteriyorum. Ama Fuar sonuç raporunu sisteme yüklemem gerektiği zaman Danışman öğretmen olarak hepsine benim adımın yazılması gerekir bu durumda. Bu bir sakıncası var mı? Katılım belgeleri geldiğinde hepsinde benim adım yazacak nihayetinde
memo_gk

Re: Projelerdeki Danışman Öğretmenler

Mesajgönderen BİTO » 30 Mar 2015, 09:09

memo_gk yazdı:iyi günler. Okulumuzda bilim fuarı konusunda öğrencilerimizden gelen heves ve çabalar gayet güzel. Ama proje yürütücüsü olarak öğretmenleri şevklendirmeme ve yol göstermeme rağmen, öğretmenlerimiz öğrencilere danışmanlık yapmak istemiyorlar. öğrenciler öğretmenlerden gerekli yardımı alamamaktan korkup proje çıkaramıyorlar. Proje Yürütücüsü olarak kendim tüm öğrencilere araştırmalarında yol gösteriyorum. Ama Fuar sonuç raporunu sisteme yüklemem gerektiği zaman Danışman öğretmen olarak hepsine benim adımın yazılması gerekir bu durumda. Bu bir sakıncası var mı? Katılım belgeleri geldiğinde hepsinde benim adım yazacak nihayetinde

Sayın İlgili,

Bir öğretmenin danışmanlık yapacağı öğrenci/proje sayısında bir sınırlama bulunmadığı için sorun olmaz.

Saygılarımızla.
BİTO

Danışman Öğretmen

Mesajgönderen viejo » 08 Nis 2015, 11:23

Merhaba... Bir proje için birden fazla danışman öğretmen olabilir mi. Bunu merak ediyoruz. Teşekkür ederim.
viejo

Re: Danışman Öğretmen

Mesajgönderen BİTO » 08 Nis 2015, 11:33

viejo yazdı:Merhaba... Bir proje için birden fazla danışman öğretmen olabilir mi. Bunu merak ediyoruz. Teşekkür ederim.

Sayın İlgili,

Sonuç raporunu doldururken sistem bir danışman öğretmen girmenize izin verebilir. Ancak gönüllü olarak birden fazla öğretmenin görev almasında sorun olmaz.

Saygılarımızla.
BİTO

Dön 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı