Araştrımacı Seçimi

1002 - Hızlı Destek Programı hakkındaki sorularınız için

Araştrımacı Seçimi

Mesajgönderen bugurlu » 24 Tem 2017, 14:48

1002 Projesi kaspamında aynı departmanda çalıştığımız yüksek lisans mezunu öğretim görevlisi ve uzman kadrolarında çalışan iki kişi bulunmaktadır. Bu kişileri 1002 projesi kapsamında araştrımacı/yardımcı personel olarak projeye dahil etme şansımız var mı? (Veya hangi statüde dahil edebiliriz)

Teşekkürler.
bugurlu
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 07 Haz 2017, 14:21

Re: Araştrımacı Seçimi

Mesajgönderen ARDEB » 24 Tem 2017, 15:37

bugurlu yazdı:1002 Projesi kaspamında aynı departmanda çalıştığımız yüksek lisans mezunu öğretim görevlisi ve uzman kadrolarında çalışan iki kişi bulunmaktadır. Bu kişileri 1002 projesi kapsamında araştrımacı/yardımcı personel olarak projeye dahil etme şansımız var mı? (Veya hangi statüde dahil edebiliriz)

Teşekkürler.

Değerli Araştırmacı,
Üniversitede çalışan personelin 1002 programında yürütücü veya araştırmacı olabilmeleri için doktora öğrencisi veya doktora mezunu olmaları gerekmektedir. Bursiyer olabilmek için, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmaları gerekmektedir. Yardımcı personel ile ilgili hususlar ise aşağıda sunulmaktadır:
Kod: Tümünü seç
Yardımcı personelin herhangi bir kamu kurumunda çalışıyor olması durumunda kendisine doğrudan düzenli ödeme yapılamaz. Bu durumda; kamu kurumunda çalışan ve projede uzmanlık gerektiren görevleri yapması gereken yardımcı personele, ilgili mevzuatlar uyarınca üniversitelerin döner sermaye saymanlıkları vasıtasıyla yürütücü sorumluluğunda ödeme yapılabilir.
Yardımcı personelin herhangi bir yerde çalışmıyor olması durumunda; kendisine ödenecek düzenli ücret projeye brüt olarak yansıtılmalıdır. Bu durumda çalışan kişi ile ilgili vergi, sosyal güvenlik kesintileri ve mevzuatların öngördüğü yasal zorunlulukların yerine getirilmesi yürütücü sorumluluğundadır.
Herhangi bir yerde çalışmayan yardımcı personele yapılacak ödemelerin miktarı; projenin yürütüldüğü kurumda çalışan ve yapılacak işin muadili ya da yakın görevdeki kişinin maaşının rayiç bedeli alınarak yürütücü tarafından belirlenir.

Saygılarımızla.
ARDEB
 
Mesajlar: 1407
Kayıt: 10 Nis 2013, 21:02


Dön 1002 - Hızlı Destek Programıcron