Bütçe

4007 - Bilim Şenlikleri Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Bütçe

Mesajgönderen BİTO » 13 Kas 2014, 10:12

4007 Programının bütçesi ile ilgili sorularınızı buradan iletebilirsiniz.
BİTO

Re: Bütçe

Mesajgönderen hozcan » 01 Ara 2014, 10:39

Merhaba, elbette çağrı metnini okudum. Ama demirbaş statüsünde olmayacak şekilde etkinlikler için gerekli malzemeler proje kapsamında alınabilecek mi?

Teşekkürler.
hozcan

Mesajgönderen BİTO » 01 Ara 2014, 13:51

hozcan yazdı:Merhaba, elbette çağrı metnini okudum. Ama demirbaş statüsünde olmayacak şekilde etkinlikler için gerekli malzemeler proje kapsamında alınabilecek mi?

Teşekkürler.

Sayın İlgili,

Çağrı Metni'nde belirtilen maliyet kalemleri proje bütçesinde talep edilebilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen fadime bozkurt » 02 Ara 2014, 12:43

Merhaba,
Çağrı belgesi, sık sorulan sorular metini,programın web sitesinde yayınlanan bilgiler dahil tüm kaynakları okudum fakat birkaç konuyu netleştiremedim.
Bu konularda yardımınızı rica ediyorum.
1. Programın destekleme yöntemi hibe mi?
2.Destek miktarının destek oranı kaçtır?

İlginiz için teşekkürler.
fadime bozkurt

Mesajgönderen BİTO » 02 Ara 2014, 13:02

fadime bozkurt yazdı:Merhaba,
Çağrı belgesi, sık sorulan sorular metini,programın web sitesinde yayınlanan bilgiler dahil tüm kaynakları okudum fakat birkaç konuyu netleştiremedim.
Bu konularda yardımınızı rica ediyorum.
1. Programın destekleme yöntemi hibe mi?
2.Destek miktarının destek oranı kaçtır?

Sayın Fadime Bozkurt,

Proje bütçesi avans yoluyla proje yürütücüsünün hesabına aktarılır ve harcamalar yürütücü tarafından faturalanarak TÜBİTAK'a mahsup edilir.

Destek oranıyla neyi kastettiğiniz anlaşılamamıştır, daha açık ifade etmenizi rica ediyoruz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen fadime bozkurt » 02 Ara 2014, 13:41

Merhaba

Destek oranıyla kasıt; Proje bütçesinin tamamı (% 100) mı destekleniyor? Onu öğrenmek istemiştim ve bu destek geri ödemeli mi? Geri ödemesiz mi?
Ayrıca ödemenin avans şeklinde yapılacağına dair bilgiye hangi kaynaktan ulaşabilirim. Kaynağın ismini veya linkini yazmanızı rica edeceğim.

fadime bozkurt

Mesajgönderen BİTO » 02 Ara 2014, 14:15

fadime bozkurt yazdı:Merhaba

Destek oranıyla kasıt; Proje bütçesinin tamamı (% 100) mı destekleniyor? Onu öğrenmek istemiştim ve bu destek geri ödemeli mi? Geri ödemesiz mi?
Ayrıca ödemenin avans şeklinde yapılacağına dair bilgiye hangi kaynaktan ulaşabilirim. Kaynağın ismini veya linkini yazmanızı rica edeceğim.

Fadime Hanım,

Destek oranını ve destekleme biçimini yanlış anlamışsınız. Bu bir destek programı. Proje desteklenmesine karar verilince projenin gerçekleşmesi için bütçeyi kullanırsınız ve harcadığınız tutar geri ödenmez.
Ödeme ve harcama usul esasları sözleşmede belirlenir. Başvuru aşamasında bu bilgilere ihtiyacınız yoktur.
BİTO

Mesajgönderen oğuzhançetintürk » 06 Ara 2014, 16:37

Tiyatro ve gösteriler için 5-6 kişinin gelmesi gerekiyor. Bu tip etkinlikler için ayrı bir ödeme kalemi çağrı metninde göremedik. Bu etkinlikler için ödeme yapabilmek için katılacak kişileri atölye lideri veya konuşmacı olarak mı girmeliyiz? Bir de bir etkinlik içinde gezi düzenlemek istiyoruz. Bunu nasıl bütçelendirmemiz gerektiğini bulamadık.
Teşekkürler,iyi çalışmalar...
oğuzhançetintürk

Mesajgönderen BİTO » 08 Ara 2014, 09:53

oğuzhançetintürk yazdı:Tiyatro ve gösteriler için 5-6 kişinin gelmesi gerekiyor. Bu tip etkinlikler için ayrı bir ödeme kalemi çağrı metninde göremedik. Bu etkinlikler için ödeme yapabilmek için katılacak kişileri atölye lideri veya konuşmacı olarak mı girmeliyiz? Bir de bir etkinlik içinde gezi düzenlemek istiyoruz. Bunu nasıl bütçelendirmemiz gerektiğini bulamadık.
Teşekkürler,iyi çalışmalar...

Sayın Oğuzhan Çetintürk,

Tiyatro etkinliklerini yaptıran her kişiyi atöyle lideri olarak girebilirsiniz.

4007 projelerinde yer alabilecek etkinlik türleri arasında gezi belirtilmemiştir. Eğer çağrı kapsamında kalacak şekilde bir etkinlik planlıyorsanız da taşıt kiralama vb. giderler desteklenmemektedir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen oğuzhançetintürk » 08 Ara 2014, 10:44

Atölyeler için gerekli olan malzemeler destek kapsamında mıdır acaba? Örneğin robot atölyesi, bilim atölyesi açacağız. Bu atölyeler için gerekli araç ve malzemeler destek kapsamında mıdır? Teşekkürler...
oğuzhançetintürk

Mesajgönderen BİTO » 08 Ara 2014, 11:09

oğuzhançetintürk yazdı:Atölyeler için gerekli olan malzemeler destek kapsamında mıdır acaba? Örneğin robot atölyesi, bilim atölyesi açacağız. Bu atölyeler için gerekli araç ve malzemeler destek kapsamında mıdır? Teşekkürler...

Sayın İlgili,

Desteklenebilecek maliyet kalemleri Çağrı Metni'nde belirtilmiştir. Belirtilen kalemleri ( sarf vb.) alabilirsiniz, ancak demirbaş alımlarının desteklenmediğini hatırlatmak isteriz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen MehmetKurt » 11 Ara 2014, 03:32

ABD'de ikamet eden T.C. vatandaşı bir araştırmacının vereceği konferans için... Konuşmacının yol ücreti destek kapsamında mıdır?
MehmetKurt

Mesajgönderen MehmetKurt » 11 Ara 2014, 03:43

Şenlik kapsamında düzenlenecek bir yarışmada görev alacak personellerden... Jüri üyeleri, bilim kurulu üyeleri, katılımcılarla iletişimi sağlayan organizasyon sekreteri... gibi kişiler rehber - atölye lider vb. isimle bütçelendirilebilir mi? Bu kişilerin yurt içi seyahatleri karşılanır mı?
MehmetKurt

Mesajgönderen BİTO » 11 Ara 2014, 10:07

MehmetKurt yazdı:ABD'de ikamet eden T.C. vatandaşı bir araştırmacının vereceği konferans için... Konuşmacının yol ücreti destek kapsamında mıdır?

Sayın İlgili,

Talep edebilirsiniz, ancak bu giderin karşılanıp karşılanmayacağına bütçe revizyonu sırasında karar verilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen BİTO » 11 Ara 2014, 10:13

MehmetKurt yazdı:Şenlik kapsamında düzenlenecek bir yarışmada görev alacak personellerden... Jüri üyeleri, bilim kurulu üyeleri, katılımcılarla iletişimi sağlayan organizasyon sekreteri... gibi kişiler rehber - atölye lider vb. isimle bütçelendirilebilir mi? Bu kişilerin yurt içi seyahatleri karşılanır mı?

Sayın İlgili,

Bu şekilde görevlendirme yapabilirsiniz. Etkinliklerde yer alacak tüm proje ekibinin yurt içi seyahat giderleri karşılanmaktadır.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen yasemind » 11 Ara 2014, 18:24

Merhaba,
Şenlik için katılacak firma yetkililerini ve gönüllü katılacak olan üniversite öğrenciler için ücret ödemesi bütçeden mi karşılanacaktır?
Bu firmaların eğitim sarf malzemeleri EK-E ayrıntılı şirket tanıtım bilgilerinde mi belirtilecek ya da sarf malzemeler alım listesinde mi sunulmalıdır?
Belediyenin yapacağı harcamalar için proforma faturalar proje öneri formunda sunulmalı mıdır?
Atölye lideri ya da rehber sayısında herhangi bir sınırlama var mıdır?
Teşekkürler
yasemind

Mesajgönderen MehmetKurt » 12 Ara 2014, 00:06

[quote="BİTO04"][quote="MehmetKurt"]Şenlik kapsamında düzenlenecek bir yarışmada görev alacak personellerden... Jüri üyeleri, bilim kurulu üyeleri, katılımcılarla iletişimi sağlayan organizasyon sekreteri... gibi kişiler rehber - atölye lider vb. isimle bütçelendirilebilir mi? Bu kişilerin yurt içi seyahatleri karşılanır mı?[/quote]

Sayın İlgili,

Bu şekilde görevlendirme yapabilirsiniz. Etkinliklerde yer alacak tüm proje ekibinin yurt içi seyahat giderleri karşılanmaktadır.

Saygılarımızla.[/quote]

Peki kurumun kendi akademik veya idari personeli de bu heyetlerin içinde bulunabilir mi?
MehmetKurt

Mesajgönderen BİTO » 12 Ara 2014, 10:14

yasemind yazdı:Merhaba,
Şenlik için katılacak firma yetkililerini ve gönüllü katılacak olan üniversite öğrenciler için ücret ödemesi bütçeden mi karşılanacaktır?
Bu firmaların eğitim sarf malzemeleri EK-E ayrıntılı şirket tanıtım bilgilerinde mi belirtilecek ya da sarf malzemeler alım listesinde mi sunulmalıdır?
Belediyenin yapacağı harcamalar için proforma faturalar proje öneri formunda sunulmalı mıdır?
Atölye lideri ya da rehber sayısında herhangi bir sınırlama var mıdır?
Teşekkürler

Sayın İlgili,

Firmalardan yaptığınız alımları bütçeden karşılayacaksınız. Ancak firma yetkilileri ile gönülü öğrenci ücretleri ile ne demek istediğiniz anlaşılmıyor. Firma yetkilisine ayrıca kişi ödemesi yapılamaz ve gönüllü olarak görevlendirilen kişilere gönüllülük esasından dolayı ödeme yapılmaz. Eğer gönüllü öğrenciden kastınız rehber görevlendirmesi ise rehber ödemelerinin nasıl yapılacağı Çağrı Metni'nde belirtilmiştir.

Bütün bütçe alımları Ek-F Ayrıntılı Bütçe Tablosu'nda belirtilmelidir. Ek-E'de sadece firmanın deneyimi ve alanındaki etkinliğini sunmanız beklenmektedir.

TÜBİTAK'tan talep edilmeyen alımları isim ve tutar olarak 5.1. başlığında belirtmeniz yeterlidir. Bu alımlar için proforma fatura sunmanıza gerek yoktur.

Atölye lideri ve rehber sayısında bir üst sınır bulunmamaktadır.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen BİTO » 12 Ara 2014, 10:19

MehmetKurt yazdı:
BİTO04 yazdı:
MehmetKurt yazdı:Şenlik kapsamında düzenlenecek bir yarışmada görev alacak personellerden... Jüri üyeleri, bilim kurulu üyeleri, katılımcılarla iletişimi sağlayan organizasyon sekreteri... gibi kişiler rehber - atölye lider vb. isimle bütçelendirilebilir mi? Bu kişilerin yurt içi seyahatleri karşılanır mı?

Sayın İlgili,

Saygılarımızla.

Peki kurumun kendi akademik veya idari personeli de bu heyetlerin içinde bulunabilir mi?

Sayın İlgili,

Proje ekibinde görev alacak kişilerle ilgili kurum bazında bir ayrım yapılmamaktadır.
BİTO

Mesajgönderen h.gurel1299 » 15 Ara 2014, 15:46

TÜBİTAK afiş, broşür gibi görünürlük unsurlarını destekliyor mu? Ayrıca çeşitli geziler için etkinlik ( Ek-A ) doldurulacak mı?
h.gurel1299

Sonraki

Dön 4007 - Bilim Şenlikleri Destek Programı