Başvuru Süreci

5000 - Akademik e-Kitap Destek Programı ile ilgili sorularınız için

Re: Başvuru Süreci

Mesajgönderen BİTO02 » 22 Ara 2014, 13:22

dursunakaslan yazdı:İyi Günler,

1- Bireysel Başvuru yapmak için Proje Başvuru Formunun 5. sayfasında yer alan KABUL VE TAAHHÜT BEYANLARI (KURUM/KURULUŞ/LAR) doldurulmalımıdır.

2- Başvuru Formunun 4. Sayfasında "Herhangi bir kamu kurum/kuruluşunda çalışan eser sahipleri kurumundan izin almak zorundadır. Gerekli izin belgesi başvuru formuna eklenmelidir" diye bir not var. İzin alınacak kişi Bölüm Başkanı mı, dekanlık mı yoksa en üst Rektörlük mü?

Lütfen bu sorularıma "Doğrudur, olabilir" falan vb. cevaplar vermeyin.

Kolay gelsin,

Dursun

Sayın Araştırmacı,

1) Doldurmalıdır.
2) Tüm proje ekibi aynı kurumdan ise başvuru formundaki ilgili kısmın Rektör tarafından doldurulması yeterlidir. Ekipte farklı bir kurumdan eser sahibi olması durumunda kişinin kurumundan da ayrıca yazılı izin alması gerekmektedir.

Saygılarımızla.
BİTO02

Mesajgönderen BİTO02 » 22 Ara 2014, 15:02

pultar yazdı:e-kitap proje başvurusuyla ilgili iki soru:

1. Başvuru dosyası elden müdürlüğe teslim edilebilir mi yoksa illa ki posta ya da kargo ile mi gönderilmeli?
2. Proje yöneticisi PTIsi, PTI üst limitleri tablosunda gösterildiği gibi ayda 1500 TL midir yoksa dönem başına mı 1500 TLdir?

Teşekkürler

Sayın Araştırmacı,

1) Müdürlüğe teslim edebilirsiniz.
2) 4'er aylık dönemler için 1500 TL'dir.

Saygılarımla.
BİTO02

Mesajgönderen BİTO02 » 22 Ara 2014, 15:05

S Demir yazdı:Merhabalar,
Başvuru sırasında göndereceğimiz 20 sayfalık örnek kısımda fotoğraf, çizim gibi materyallere yer vermemiz şart mıdır? Kaynak göstererek herhangi bir fotoğraf ya da çizime yer verebilir miyiz? Yoksa yayın hakkını satın almamız mı gerekiyor? Proje henüz onaylanmadığı için bu tip harcamaları kendimiz mi karşılamak zorundayız? Aynı soru PPT formatındaki sunum slaytları için de geçerli.
Teşekkür ederim

Sayın Araştırmacı,

Bu konuda bir zorunluluk yoktur. Telife konu olacak görsel vb. öğeler için fiyat teklifi/proforma fatura almanız ve bunu bütçelendirmeniz yeterlidir. Söz konusu öğelere ilişkin şu aşamada bir harcama yapmanıza gerek yoktur.

Saygılarımızla.
BİTO02

Mesajgönderen BİTO02 » 22 Ara 2014, 15:06

bozkeser yazdı:sayın yetkili,
sarf malzeme ve hizmet alımları için teknik şartnameler oluşturuyorum. Peki makine teçhizat alımları ile ilgili yazdığım tutarları nereden bulduğumu belirtmek için fiyat teklifleri vb nasıl nereye eklemem gerekmektedir?

Sayın Araştırmacı,

İlgili dokümanları başvuru dosyanıza eklemeli, EK-E kapsamında bütçe kalemlerine dahil etmelisiniz.

Saygılarmızla.
BİTO02

Mesajgönderen BİTO02 » 22 Ara 2014, 15:53

bozkeser yazdı:Sayın yetkili,
Ek-F altında "Hizmet alınan kişilerin özgeçmişleri proje başvurusunda sunulmalıdır." şeklinde bir ifade var.
İki sorum olacak:
1. Başvuruda literatür çoğaltma altında bir fotokopi hizmeti ile kitap tanıtım kartı olarak bir matbaadan fiyat teklifi almayı düşünüyorum. Literatür cogaltma kapsamı; başka bir üniversite kütüphanesinde ve il halk kütüphanesindeki basılı kaynakların bellı bolumlerının fotokopilerini almaktır.
Kitap tanıtım kartı da proje kabulü sonrasında kitapla ilgili bolum baslıkları ve proje başlangıç bıtısı vb genel bilgileri içeren 800 adet civarı bir baskı yaptırmaktır. Amac bu alandaki teşvik ve motivasyonu arttırmak ve farkındalık yaratmaktır. Bu sekılde bütçeleme yapabılır mıyım? Bu kalemler odenır mı?

2. Eger odenırse Ek-F altındakı cv formatını sadece basım ve fotokopi alacağım yerın sahıbıne doldurtmak zorunda mıyım?

Sayın Araştırmacı,

1) Önerdiğniz kalemler değerlendirilecektir.
2) Bu formatta bir talep için gerekli değildir.

Saygılarımla.
BİTO02

Mesajgönderen Aday » 23 Ara 2014, 03:26

Af edersiniz ama 22 Ara 2014, 15:02'de yazdığınız cevap inanılmaz derecede kafamı karıştırdı. akcelikonular.pdf dosyasında PTİ üst limiti açıkça aylık 1500TL olarak belirtilmiş. "Dönem" diye bir kelime bile geçmiyor. Siz ise 1500TL/(4 ay) diyorsunuz ki bu aylık 375TL'ya karşılık geliyor. Öyleyse ayrıca usul ve esaslara göre bunun da yarısı projenin tamamen sonuçlanmasına bırakıldığına göre ara dönem sonlarında alınabilecek PTİ üst limitleri aylık 187,50TL'ya karşılık geliyor.
Ben mi yanlış anladım, siz mi sehven yanlış yazdınız, yoksa gerçekten PTİ bu kadar düşük mü?
Aday

Mesajgönderen BİTO02 » 23 Ara 2014, 15:09

Aday yazdı:Af edersiniz ama 22 Ara 2014, 15:02'de yazdığınız cevap inanılmaz derecede kafamı karıştırdı. akcelikonular.pdf dosyasında PTİ üst limiti açıkça aylık 1500TL olarak belirtilmiş. "Dönem" diye bir kelime bile geçmiyor. Siz ise 1500TL/(4 ay) diyorsunuz ki bu aylık 375TL'ya karşılık geliyor. Öyleyse ayrıca usul ve esaslara göre bunun da yarısı projenin tamamen sonuçlanmasına bırakıldığına göre ara dönem sonlarında alınabilecek PTİ üst limitleri aylık 187,50TL'ya karşılık geliyor.
Ben mi yanlış anladım, siz mi sehven yanlış yazdınız, yoksa gerçekten PTİ bu kadar düşük mü?

Sayın Araştırmacı,

Çağrı metninde özel olarak belirtilmeyen hususlar programa ait akçeli konular ve usul esaslardaki hali ile geçerlidir. Ancak çağrı metninde açıkça belirtildiği üzere "Proje yürütücüsüne her rapor dönemi için toplam 1.500 TL PTİ ödenir." ifadesi yer almaktadır.

Saygılarımızla.
BİTO02

Mesajgönderen BİTO02 » 23 Ara 2014, 16:50

BİTO02 yazdı:
Aday yazdı:Af edersiniz ama 22 Ara 2014, 15:02'de yazdığınız cevap inanılmaz derecede kafamı karıştırdı. akcelikonular.pdf dosyasında PTİ üst limiti açıkça aylık 1500TL olarak belirtilmiş. "Dönem" diye bir kelime bile geçmiyor. Siz ise 1500TL/(4 ay) diyorsunuz ki bu aylık 375TL'ya karşılık geliyor. Öyleyse ayrıca usul ve esaslara göre bunun da yarısı projenin tamamen sonuçlanmasına bırakıldığına göre ara dönem sonlarında alınabilecek PTİ üst limitleri aylık 187,50TL'ya karşılık geliyor.

Sayın Araştırmacı,

Çağrı metninde özel olarak belirtilmeyen hususlar programa ait akçeli konular ve usul esaslardaki hali ile geçerlidir. Ancak çağrı metninde belirtildiği üzere "Proje yürütücüsüne her rapor dönemi için toplam 1.500 TL PTİ ödenir." ifadesi yer almaktadır.

Saygılarımızla.
BİTO02

Mesajgönderen recepkulcu » 24 Ara 2014, 15:07

Merhabalar

4004 programına bu dönem yürütücü olarak başvuru yaptım aynı zamanda 5000 programına e-kitap başvurusu yapacaktım fakat ikisi de bilim toplum programında olduğu için yürütücü olarak başvuru yapıp yapamayacağım konusunda bilgi almak istiyorum. Saygılarımla
recepkulcu

Mesajgönderen BİTO02 » 25 Ara 2014, 10:45

recepkulcu yazdı:Merhabalar

4004 programına bu dönem yürütücü olarak başvuru yaptım aynı zamanda 5000 programına e-kitap başvurusu yapacaktım fakat ikisi de bilim toplum programında olduğu için yürütücü olarak başvuru yapıp yapamayacağım konusunda bilgi almak istiyorum. Saygılarımla

Sayın Araştırmacı,

5000 programı açısından kısıtlar çağrı metninde belirtilmiştir. Bu program kapsamında Kısıtlar tüm TÜBİTAK projeleri açısından konulmuştur. Her programın farklı kriterleri bulunabilmektedir. Diğer programların kısıtlarını da dikkate alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO02

Önceki

Dön 5000 - Akademik e-Kitap Destek Programı