2015 Yılı Başvuruları ve Fuar Süreci

4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile ilgili sorularınız için

Re: 2015 Yılı Başvuruları ve Fuar Süreci

Mesajgönderen BİTO » 12 Ara 2014, 11:40

ersin yazdı:iyi günler,

sözleşmeleri imzaladık ama iban numarası ile ilgili bir bölüm göremedim. nereye yazacağımı da kestiremediğim için şu anda gönderemedim sözleşmeyi. sözleşmede boş bir yere mi yazıyoruz yoksa sözleşmeyi gönderdikten sonra iban için siz mi geri dönüş yapacaksınız bize

teşekkürler.

Sayın İlgili,

IBAN'ı başvuru esnasında web sitesine girmiş olmanız gerekiyor zaten. IBAN bilginiz buradan çekilecek sözleşmede belirtmenize gerek yok. Başvuru esnasında IBAN'ınızı girdiniz değil mi?
BİTO

Mesajgönderen ersin » 12 Ara 2014, 12:23

BİTO04 yazdı:
ersin yazdı:iyi günler,

sözleşmeleri imzaladık ama iban numarası ile ilgili bir bölüm göremedim. nereye yazacağımı da kestiremediğim için şu anda gönderemedim sözleşmeyi. sözleşmede boş bir yere mi yazıyoruz yoksa sözleşmeyi gönderdikten sonra iban için siz mi geri dönüş yapacaksınız bize

teşekkürler.

Sayın İlgili,

IBAN'ı başvuru esnasında web sitesine girmiş olmanız gerekiyor zaten. IBAN bilginiz buradan çekilecek sözleşmede belirtmenize gerek yok. Başvuru esnasında IBAN'ınızı girdiniz değil mi?

sayın yetkili,
maalesef hatırlayamıyorum. başvuru sırasında girdiğim bilgilerimi de bulmaya çalıştım girip girmediği kontrol etmek için ama sadece başvurunuz kabul edildi(asil) sayfasını görebiliyorum. ama eğer girmeseydik ekran uyarı verirdi diye tahmin ediyorum.

teşekkürler.
ersin

Mesajgönderen mechul84 » 15 Ara 2014, 00:03

Sayın Yönetici;
Fuar başvurusunu yaptım.Onaylandı.Sözleşme gönderildi ama ben onaylayıp henüz yollamadım.
Ancak biz fuar gününü 3 gün olarak seçmiştik.3 günün fazla olacağını düşündük.
Fuar gününü 1 gün olarak değiştirmek istiyorum.Ne yapmam lazım.Yeniden mi başvuracağım.Yoksa okulda mı ayarlayacağız.

Alper MOLLAOĞLU
mechul84

Mesajgönderen BİTO » 15 Ara 2014, 10:02

mechul84 yazdı:Sayın Yönetici;
Fuar başvurusunu yaptım.Onaylandı.Sözleşme gönderildi ama ben onaylayıp henüz yollamadım.
Ancak biz fuar gününü 3 gün olarak seçmiştik.3 günün fazla olacağını düşündük.
Fuar gününü 1 gün olarak değiştirmek istiyorum.Ne yapmam lazım.Yeniden mi başvuracağım.Yoksa okulda mı ayarlayacağız.

Alper MOLLAOĞLU

Sayın İlgili,

Tarih değişikliklerini sözleşmenizi gönderdikten sonra fuarınızı izlemek için görevlendirilen izleyici ile ayarlayabilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Mesajgönderen mremzi » 18 Ara 2014, 02:51

Sözleşmemizi gönderdik. Şimdi herhangi bir aksaklık olmadığını düşünüp çalışmalara başlamalı mıyız? Yoksa son bir onay var mı?
mremzi

Mesajgönderen BİTO » 18 Ara 2014, 09:58

mremzi yazdı:Sözleşmemizi gönderdik. Şimdi herhangi bir aksaklık olmadığını düşünüp çalışmalara başlamalı mıyız? Yoksa son bir onay var mı?

Sayın İlgili,

Çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Bundan sonra sözleşmeniz imzalanıp para aktarma işlemleriniz tamamlanacak.

Saygılarımızla.
BİTO

YAYINLAR

Mesajgönderen muratipek » 08 Şub 2015, 23:18

Projelerde kullanmak üzere TUBİTAK BİLİMSEL PROJE HAZIRLAMA REHBERİ kitapçık afiş vs gönderme imkanınız var mıdır ?
muratipek

Re: YAYINLAR

Mesajgönderen BİTO » 09 Şub 2015, 14:44

muratipek yazdı:Projelerde kullanmak üzere TUBİTAK BİLİMSEL PROJE HAZIRLAMA REHBERİ kitapçık afiş vs gönderme imkanınız var mıdır ?

Sayın İlgili,

Kılavuzlarla ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca basılı afiş, broşür gönderilmeyecektir. Okullara verilen destekten kendiniz bastırabilirsiniz.

http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuariKilavuzlar.htm

Saygılarımızla.
BİTO

danışman öğretmen

Mesajgönderen nursema demiroğlu » 04 Mar 2015, 21:34

Ankara-Kazan Akıncı Anadolu Lisesi, 4006-tübitak bilim fuarı kapsamında
1- öğrencilerimizin yaptığı bir müzik projesine okulumuz müzik öğretmeni değil de aynı eğitim bölgesinde bulunan bir ortaokulun müzik öğretmeni danışmanlık yapabilir mi?
2-gönüllü olarak danışmanlık yaparsa bunu projede belirtebilirmiyiz?
3-danışman öğretmen olmadan öğrenciler proje yapabilirmi?
NURSEMA DEMİROĞLU
proje yürütücüsü
nursema demiroğlu

Re: danışman öğretmen

Mesajgönderen BİTO » 05 Mar 2015, 10:36

nursema demiroğlu yazdı:Ankara-Kazan Akıncı Anadolu Lisesi, 4006-tübitak bilim fuarı kapsamında
1- öğrencilerimizin yaptığı bir müzik projesine okulumuz müzik öğretmeni değil de aynı eğitim bölgesinde bulunan bir ortaokulun müzik öğretmeni danışmanlık yapabilir mi?
2-gönüllü olarak danışmanlık yaparsa bunu projede belirtebilirmiyiz?
3-danışman öğretmen olmadan öğrenciler proje yapabilirmi?
NURSEMA DEMİROĞLU
proje yürütücüsü

Sayın İlgili

Danışman öğretmenlere ekspertiz ücretleri ödendiği için her fuarda danışmanlar kendi okulunuzdan görevlendirilmelidir. Ancak diğer okuldaki öğretmenler gönüllü olarak danışmanlık yapabilir.

Her projede en az bir öğrenci ve danışman öğretmenin yer alması gereklidir.

Saygılarımızla.
BİTO

Bilim Fuarına Katılımcı Okul

Mesajgönderen murat_bilgi » 05 Mar 2015, 17:35

Düzenleyecek olduğumuz 4006 Bilim Fuarına çevre okullardan proje katılımı mümkün müdür?
murat_bilgi

Re: Bilim Fuarına Katılımcı Okul

Mesajgönderen BİTO » 05 Mar 2015, 17:52

murat_bilgi yazdı:Düzenleyecek olduğumuz 4006 Bilim Fuarına çevre okullardan proje katılımı mümkün müdür?

Sayın İlgili,

Sadece kendi okulunuz öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan projeleri sergileyebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

danışman öğretmen

Mesajgönderen nursema demiroğlu » 06 Mar 2015, 00:20

4006 tübitak bilim fuarında her öğretmen kendi alanı ile ilgili projeye mi danışmanlık yapabilir? örneğin bir matematik öğretmeni müzik projesine danışman öğretmen olabilir mi?
nursema demiroğlu
akıncı anadolu lisesi
proje yürütücüsü
nursema demiroğlu

BİLİM FUARI DERS/ALAN ÇERÇEVESİ

Mesajgönderen murat_bilgi » 06 Mar 2015, 13:01

Bizim okulumuz Kız Meslek Lisesi olduğundan alan projelerini de ekleyebilir miyiz? Örneğin giyim alanında bir proje, çocuk gelişimi alanında projeler yani meslek lisesi alan bazında projelerde geçerli midir yoksa sadece kültür dersleri mat, fizik, kimya, biyoloji alanları ile sınırlı mıdır? Saygılarımızla..
murat_bilgi

Re: danışman öğretmen

Mesajgönderen BİTO » 06 Mar 2015, 18:53

nursema demiroğlu yazdı:4006 tübitak bilim fuarında her öğretmen kendi alanı ile ilgili projeye mi danışmanlık yapabilir? örneğin bir matematik öğretmeni müzik projesine danışman öğretmen olabilir mi?
nursema demiroğlu
akıncı anadolu lisesi
proje yürütücüsü

Sayın İlgili,

Bu konuda belirli bir kısıtlama ya da kontrol yapılmamaktadır. Projeyle ilgili öğrenciye kim yardımcı oluyorsa o kişi danışman olabilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Re: BİLİM FUARI DERS/ALAN ÇERÇEVESİ

Mesajgönderen BİTO » 06 Mar 2015, 18:56

murat_bilgi yazdı:Bizim okulumuz Kız Meslek Lisesi olduğundan alan projelerini de ekleyebilir miyiz? Örneğin giyim alanında bir proje, çocuk gelişimi alanında projeler yani meslek lisesi alan bazında projelerde geçerli midir yoksa sadece kültür dersleri mat, fizik, kimya, biyoloji alanları ile sınırlı mıdır? Saygılarımızla..

Sayın İlgili,

Dersler ve disiplinler ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır. Bilim Fuarları kılavuzlarına bakarsanız bilimsel proje hazırlama kriterlerine uygun olduğu sürece her dersten proje çıkarılabilir. Lütfen ilgili kılavuzları detaylı inceleyiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

4006 bilim fuarı minimum proje sayısı

Mesajgönderen ayse35 » 08 Mar 2015, 20:02

Okulumuzun hizmet bölgesi 2 hizmet alanı 6 en az kaç proje yapmamız gerekiyor? Tesekkürler.
ayse35

PROJEDE GÖREVLİ ÖĞRENCİ İSİMLERİ VE PROJELER

Mesajgönderen ayse35 » 08 Mar 2015, 20:49

PROJEDE YER ALACAK ÖĞRENCİ İSİMLERİ VE PROJE İSİMLERİ SİSTEME FUARDAN ÖNCE GİRİLECEK Mİ ?
ayse35

Re: 4006 bilim fuarı minimum proje sayısı

Mesajgönderen BİTO » 09 Mar 2015, 12:51

ayse35 yazdı:Okulumuzun hizmet bölgesi 2 hizmet alanı 6 en az kaç proje yapmamız gerekiyor? Tesekkürler.

Sayın İlgili,

Bununla ilgili ayrıntılı açıklama bilimiz.tubitak.gov.tr adresinde yer alan Çağrı Metni'nde yapılmıştır. Lütfen ilgili belgeleri inceleyiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Re: PROJEDE GÖREVLİ ÖĞRENCİ İSİMLERİ VE PROJELER

Mesajgönderen BİTO » 09 Mar 2015, 12:51

ayse35 yazdı:PROJEDE YER ALACAK ÖĞRENCİ İSİMLERİ VE PROJE İSİMLERİ SİSTEME FUARDAN ÖNCE GİRİLECEK Mİ ?

Sayın İlgili,

Fuarınız tamamlandıktan sonra sisteme "fuar sonuç bilgileri" adı altında gireceksiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

ÖncekiSonraki

Dön 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı