Destek ve Harcamaların Kapsamı

4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile ilgili sorularınız için

Re: Destek ve Harcamaların Kapsamı

Mesajgönderen mehmetcemil19 » 19 Mar 2015, 23:04

Yedek listede bulunan proje yürütücüsüyüm, o yüzden kısa bir süredir yürütülen işleri takip edebiliyorum. Sorumu sormadan önce başlıkları ziyaret ederek cevapları bulmaya çalıştım. Ancak iş maddiyatla ile ilgili olduğu için, cevaplamış bile olsanız biraz farklı kalem harcamalarını bile sorma ihtiyacı hissedebiliyoruz. Anladığım kadarıyla öğrencilerin bilimsel düşünmesine katkı sağlayan, bilimsel basamakları özümseyen vb. davranışların gelişmesini sağlamaya çalışan her türlü materyale izin veriyorsunuz. Lüks tüketimleri ve bilimsel yöntemlerin sadece maddiyatla olmayacağını anlatmak için; maddi değeri yüksek harcamalardan kaçınmamızı söylediğinizi anlamaktayım.
Benim bulunduğum ilçede öğrencilerin maddi durumları hiç iyi değil, internete ulaşmaları bile kolay olmuyor. Proje konularını belirleme aşamasındayız şu anda beklentilerimin üzerinde talep görüyorum. Projenin amacına ulaşması için öğrencilerin bilgi taraması yapması çok önemli, internete bi şekilde ulaşsalar bile hazır bilgi edinecekler ve beraberinde farklı bilgilere ulaşamayacaklar. Tübitak sitesinde yer alan kitapların ve dergilerin yada diğer kitap ve dergileri almamızın mümkün olup olmadığını ayrıca mümkünse ne gibi ürünlerden kaçınmamız gerektiğin yazarmısınız? Bu arada çok uzattım kusura bakmayın cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.
mehmetcemil19

Mesajgönderen BİTO » 20 Mar 2015, 10:04

mehmetcemil19 yazdı:Yedek listede bulunan proje yürütücüsüyüm, o yüzden kısa bir süredir yürütülen işleri takip edebiliyorum. Sorumu sormadan önce başlıkları ziyaret ederek cevapları bulmaya çalıştım. Ancak iş maddiyatla ile ilgili olduğu için, cevaplamış bile olsanız biraz farklı kalem harcamalarını bile sorma ihtiyacı hissedebiliyoruz. Anladığım kadarıyla öğrencilerin bilimsel düşünmesine katkı sağlayan, bilimsel basamakları özümseyen vb. davranışların gelişmesini sağlamaya çalışan her türlü materyale izin veriyorsunuz. Lüks tüketimleri ve bilimsel yöntemlerin sadece maddiyatla olmayacağını anlatmak için; maddi değeri yüksek harcamalardan kaçınmamızı söylediğinizi anlamaktayım.
Benim bulunduğum ilçede öğrencilerin maddi durumları hiç iyi değil, internete ulaşmaları bile kolay olmuyor. Proje konularını belirleme aşamasındayız şu anda beklentilerimin üzerinde talep görüyorum. Projenin amacına ulaşması için öğrencilerin bilgi taraması yapması çok önemli, internete bi şekilde ulaşsalar bile hazır bilgi edinecekler ve beraberinde farklı bilgilere ulaşamayacaklar. Tübitak sitesinde yer alan kitapların ve dergilerin yada diğer kitap ve dergileri almamızın mümkün olup olmadığını ayrıca mümkünse ne gibi ürünlerden kaçınmamız gerektiğin yazarmısınız? Bu arada çok uzattım kusura bakmayın cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

Sayın İlgili,

Öncelikle ilgi ve dikkatiniz için teşekkür ederiz. Projelerin hazırlık sürecinde araştırma yapmak için bilgisayar ya da kitap vb. kaynak alımı yapmanız mümkün. Ancak TÜBİTAK tarafından destekli bir projenin kaynaklarının TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınlarının alımına harcanması, dolaylı bir kazanım da olsa sorun teşkil edebilir. Bu nedenle desteği TÜBİTAK Kitapları'nı almak için kullanmamanız gerekmektedir. Bunun dışında desteği diğer başvuru kitaplarını ve basılı yayınları almak için kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Fatura ve Harcamalar

Mesajgönderen memo_gk » 27 Mar 2015, 19:40

iyi günler. Proje kapsamında aldığımız malzemelerle ilgili kestirdiğimiz faturalar İrsaliyeli Faturamı olmak zorunda ,yoksa normal faturada Proje Yürütücüsü Ad-Soyad,Tc, Bilim Fuarı No belitmek yeterli olurmu? 2.Soru olarak Harcamalarla ilgili. Projemizle bazı işlemleri gerçekleştirmek üzere şarjlı matkap, tornavida vb. gibi ürünleri almamızda sakınca var mı
memo_gk

Re: Fatura ve Harcamalar

Mesajgönderen BİTO » 30 Mar 2015, 10:29

memo_gk yazdı:iyi günler. Proje kapsamında aldığımız malzemelerle ilgili kestirdiğimiz faturalar İrsaliyeli Faturamı olmak zorunda ,yoksa normal faturada Proje Yürütücüsü Ad-Soyad,Tc, Bilim Fuarı No belitmek yeterli olurmu? 2.Soru olarak Harcamalarla ilgili. Projemizle bazı işlemleri gerçekleştirmek üzere şarjlı matkap, tornavida vb. gibi ürünleri almamızda sakınca var mı

Sayın İlgili,

Lütfen sorularınızı yönlendirmeden önce forumdaki ilgili başlıklarda daha önce sorulmuş ve yanıtlanmış mesajları dikkatli okuyunuz.

Harcama kalemlerinde bir sınırlama bulunmamaktadır.

Fatura kesimi ile ilgili sorularınızı 298 9634 nolu telefondan Mali Denetleme ve Sözleşmeler Müdürlüğü'ne iletebilrsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

ÖDENEK YATTI MI?

Mesajgönderen 11380355826 » 03 Nis 2015, 00:16

sözleşmeyi gönderdim ve iletildi. 1 ay kadar zamanda geçti ama ödenek hala yatmadı nereden öğrenebilirim bu konuyu.
11380355826

Re: ÖDENEK YATTI MI?

Mesajgönderen BİTO » 03 Nis 2015, 08:58

11380355826 yazdı:sözleşmeyi gönderdim ve iletildi. 1 ay kadar zamanda geçti ama ödenek hala yatmadı nereden öğrenebilirim bu konuyu.

Yedekten asil listeye geçen okulların destekleri henüz aktarılmamış olabilir. Önümüzdeki haftalarda aktarma işlemleri devam edecektir.
BİTO

Ödenek Kullanımı

Mesajgönderen kteksen » 14 Nis 2015, 15:20

İyi günler,

Fuar adına yatırılan ödenek ile fuar günlerinde proje sahibi öğrencilerin kullanımı ve daha sonrasında da bir hatıra olarak saklamaları adına okulumuz, Tübitak ve Tübitak Bilim Fuarı logosunu taşıyan tişörtler yaptırabilir miyiz?

Bu tişörtleri fuar sonrası öğrencilere hediye edebilir miyiz?
kteksen

Mesajgönderen nazanezih » 14 Nis 2015, 18:30

Okulumuz yedek listeden asil olarak seçildi.Fakat hala ödenek yatmadı.Malzeme alımı yapacağız fakat alamıyoruz.Cevap yazarsanız sevinirim.Nazan Erdamar
nazanezih

Harcama.

Mesajgönderen mekrem » 15 Nis 2015, 20:04

Gelen parayla öğretmenler odasına oturma grubu alabilir miyiz?Birde temizlik malzemesi alımlarında harcama yapabilir miyiz?
mekrem

Mesajgönderen Halit0555 » 18 Nis 2015, 13:14

Merhaba. Biz okulumuzda 13 Mayıs 2015 de bilim fuarı düzenleyeceğiz. Okulumuz köy okulu. Yerindelik eğitimi kapsamında İstanbul gezisi yapmayı planlıyoruz. Bu gezideki faaliyetlerimizi fotoğraflarla belgelendirmeyi düşünüyoruz. Bu düşündüğümüz geziyi yapmış olduğumuz projelerin içine dahil edebilir miyiz. Kolay gelsin, iyi günler.
Halit0555

Mesajgönderen BİTO » 20 Nis 2015, 13:35

nazanezih yazdı:Okulumuz yedek listeden asil olarak seçildi.Fakat hala ödenek yatmadı.Malzeme alımı yapacağız fakat alamıyoruz.Cevap yazarsanız sevinirim.Nazan Erdamar

Yedek okullarin desteklerinin aktarilmasi devam etmektedir. Sozlesmeyi vaktinde gonderdiyseniz onumuzdeki gunlerde yatacaktir, hesabinizi kontrol ediniz.

Saygilarimizla.
BİTO

Re: Ödenek Kullanımı

Mesajgönderen BİTO » 20 Nis 2015, 13:36

kteksen yazdı:İyi günler,

Fuar adına yatırılan ödenek ile fuar günlerinde proje sahibi öğrencilerin kullanımı ve daha sonrasında da bir hatıra olarak saklamaları adına okulumuz, Tübitak ve Tübitak Bilim Fuarı logosunu taşıyan tişörtler yaptırabilir miyiz?

Bu tişörtleri fuar sonrası öğrencilere hediye edebilir miyiz?

Sayin Ilgili,

Tisort vb. sarf giderleri destekten karsilayabilirsiniz ve ogrencilere dagitabilirsiniz. Sadece demirbas alimlarinin okulda kalmasi gerekmektedir.

Saygilarimizla.
BİTO

Re: Harcama.

Mesajgönderen BİTO » 20 Nis 2015, 13:38

mekrem yazdı:Gelen parayla öğretmenler odasına oturma grubu alabilir miyiz?Birde temizlik malzemesi alımlarında harcama yapabilir miyiz?

Sayin Ilgili,

Okulun her turlu ihtiyaci icin destegi kullanabilirsiniz. Ancak lutfen verilen destegin okulun egitim ihtiyaclari oncelikli olacak sekilde kullanilmasina ozen gosteriniz.

Temizlik dahil her turlu sarf giderlerini karsilayabilirsiniz.

Saygilarimizla.
BİTO

Mesajgönderen BİTO » 20 Nis 2015, 13:41

Halit0555 yazdı:Merhaba. Biz okulumuzda 13 Mayıs 2015 de bilim fuarı düzenleyeceğiz. Okulumuz köy okulu. Yerindelik eğitimi kapsamında İstanbul gezisi yapmayı planlıyoruz. Bu gezideki faaliyetlerimizi fotoğraflarla belgelendirmeyi düşünüyoruz. Bu düşündüğümüz geziyi yapmış olduğumuz projelerin içine dahil edebilir miyiz. Kolay gelsin, iyi günler.

Sayin Ilgili,

Faturalandirildigi surece hizmet alimlarini destekten karsilayabilirsiniz. Ancak harcamalariniz izleyici tarafindan faturalarin kontrolu ve duzenleyeceginiz geziyle ilgili ayrintilar acisindan incelenecektir.

Saygilarimizla.
BİTO

Fatura Tarihleri

Mesajgönderen Nuray72 » 27 Nis 2015, 19:19

Merhaba
Ben Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi'nde proje yürütücüsüyüm.4-5 Mayıs 2015 tarihlerinde okulumuzda sergimiz var.Sergi tarihinden sonra fatura kestirebilir miyiz?Teşekkürler.

Nurhayat KAYAR
Nuray72

Re: Fatura Tarihleri

Mesajgönderen BİTO » 28 Nis 2015, 08:48

Nuray72 yazdı:Merhaba
Ben Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi'nde proje yürütücüsüyüm.4-5 Mayıs 2015 tarihlerinde okulumuzda sergimiz var.Sergi tarihinden sonra fatura kestirebilir miyiz?Teşekkürler.

Nurhayat KAYAR

Sayın İlgili,

Sözleşmenizdeki bitiş tarihine kadar faturalarınızı kestirmeniz gerekiyor, fuardan sonra da olabilir.

Saygılarımızla.
BİTO

Fatura

Mesajgönderen alikurt33 » 11 May 2015, 14:10

İyi günler. Proje kapsamında yaptığımız bir harcamada fatura başlığına sadece proje no yazılması unutulmuş.(Tübitak 4006 bilim fuarları, yürütücü adı ve tc yazıyor) İnternetten aldığım bir ürün fatura elime geçince fark ettim. Herhangi bir sorun olur mu?
alikurt33

Re: Fatura

Mesajgönderen BİTO » 11 May 2015, 17:28

alikurt33 yazdı:İyi günler. Proje kapsamında yaptığımız bir harcamada fatura başlığına sadece proje no yazılması unutulmuş.(Tübitak 4006 bilim fuarları, yürütücü adı ve tc yazıyor) İnternetten aldığım bir ürün fatura elime geçince fark ettim. Herhangi bir sorun olur mu?

Sayın İlgili,

Fatura ile ilgili sorularınızı 2989634 nolu telefondan Mali Denetleme ve Sözleşmeler Müdürlüğü'ne iletebilirsiniz.

Saygılarımızla.
BİTO

Fatura İşlemleri

Mesajgönderen SerkanSARUHAN » 20 May 2015, 10:26

Merhabalar.İyi Çalışmalar.Destek Kapsamında gönderdiğiniz 5.000 liranın proje kapsamında 3900 lirasını harcamış bulunmaktayız.Kalan 1100 lira ile fuarı gerçekleştireğimiz bahçeye Ladin ağacı alıp çevre düzenlemesi yapmak istiyoruz.Bunda herhangi bir sakınca var mıdır? İlginize Teşekkür Ederim.İyi günler dilerim.
SerkanSARUHAN

Re: Fatura İşlemleri

Mesajgönderen BİTO » 21 May 2015, 16:58

SerkanSARUHAN yazdı:Merhabalar.İyi Çalışmalar.Destek Kapsamında gönderdiğiniz 5.000 liranın proje kapsamında 3900 lirasını harcamış bulunmaktayız.Kalan 1100 lira ile fuarı gerçekleştireğimiz bahçeye Ladin ağacı alıp çevre düzenlemesi yapmak istiyoruz.Bunda herhangi bir sakınca var mıdır? İlginize Teşekkür Ederim.İyi günler dilerim.

Sayın İlgili,

Çağrı Metni'nde ve forumda daha önce de belirtildiği gibi desteği okul ihtiyaçlarına harcamanızda bir sorun yoktur.

Saygılarımızla.
BİTO

ÖncekiSonraki

Dön 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı